Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Taevariigi kodanikuna maailmas

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Maailmas on erinevaid maid ja kultuure, ka kristlikud kogudused üle maailma on eriilmelised. Meil on erinevad tugevused ja nõrkused, rõõmud ja mured, saame üksteiselt õppida ja üksteise eest palvetada. Kristlastena oleme ka taevariigi kodanikud maailmas, kui mõtleme üksteisele selles kontekstis, oleme ühesugused inimesed. Meil on üks Jumal Isa ja üks Lunastaja Jeesus Kristus. Jumala lastena on meil sama lähtepunkt ja samad võimalused. 

Kui reisida maailmas, annavad kodakondsus ja pass turvalisust ja kuuluvustunnet, kodakondsus räägib sellest, kust tuleme ja kelle hulka kuulume. Taevariigi kodanikena oleme ühe pere lapsed, me kõik oleme vennad ja õed Kristuses Jeesuses.

Jumala rahvas elab maailmas, samas on meid kutsutud elama maa soolana. Meid on kutsutud elama teisiti, kui maailma lapsed elavad. Jeesus tõotas enne taevasse võtmist jüngritele, et ta läkitab nende juurde Lohutaja, kes toob maailmale selguse patu, õiguse ja kohtu kohta.

Püha Vaimu tulekuga sai taevariigist globaal­ne riik, tema kaudu on Jumal kohal kogu maailmas. Lohutaja avab meie südame, et kogeksime seda, mida maailm ei kuule ega näe. Samas teame, et taevariigi ja maailma piir ei jookse inimeste vahel, nii et ühed on Jumala silmis täiuslikud ja teised mitte. Taevariigi piir jookseb läbi iga kristlase südame: meile on antud kutsumus Kristuses, aga ka kuri tahab meid enda poole meelitada. Sellepärast peame valvama ja paluma, et Lohutaja abi ja juhtimine oleks iga päev meiega.

Tiina Janno