Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Täiendusõppe kursused usuteaduse instituudis

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Peretööalane täiendusõppe kursus «Paarisuhte ehituskivid» toimub 27. veebruaril kell 10–17.
Koolituse viib läbi peretöö koordinaator, Perekeskuse töötegija Pia Ruotsala. Koolitusele on oodatud vaimulikud, hingehoidjad, perenõustajad ja teised peretööst huvitatud koguduste töötegijad.
Käsitletakse paarisuhte dünaamikat ning toetusvõimalusi selle erinevates etappides. Tutvustatakse peretöö erinevaid võimalusi koguduses, sealhulgas kogudustes läbiviidava koolituse «Paarisuhte ehituskivid» põhimõtteid ja metoodikat.
Osalustasu 18 eurot sisaldab lisaks koolitusele lõunasöögi ja kohvipausi. Registreeruda hiljemalt 25. veebruaril. Registreerumine UI kodulehe kaudu.
Info: Kerstin Kask, kerstin.kask@eelk.ee või tel 553 0399.
Täiendusõppe kursus «Vanemluse ehituskivid» toimub instituudis 5. märtsil kell 10–17.
Koolitusele on oodatud kõik peresuhetest huvitatud. Osalemiseks ei pea olema lapsevanem. Koolituse viivad läbi Perekeskuse töötegijad Pia Ruotsala ja Lii Lilleoja.
Vanemluse majas on 9 ehituskivi: pühendumine, emotsioonid, intiimsus ja seksuaalsus, konfliktid, sõnad, teod, usaldus, andestus, armastus.
Ehituskivid on konkreetne viis teha nähtavaks erinevate valdkondade mõju üksteisele. Ehituskivid on mõeldud igas vanuses inimestele. Need on mõeldud spetsialistidele ja vabatahtlikele, paaridele ja lapsevanematele – need on kõigile. Nende abil võib leida tee iseendasse ja teise inimeseni.
Koolitus «Vanemluse ehituskivid» pakub vajalikke teadmisi ja julgustab vanemluse teemat käsitlema koguduses, peretöös, nõustamises, sotsiaaltöös ja pedagoogilise töö juures (koolis, lasteaias). Ehituskivid on suurepärane ennetava töö vahend, mida Soomes kogudused kasutavad näiteks rasedatele suunatud perekoolis, perelaagris ja pereteenistustel. Läbi vanemluse seminaride on koguduse juurde tulnud ka uusi inimesi.
Koolitustasu 18 eurot sisaldab lisaks koolitusele lõunasöögi ja kohvipausi. Registreerimine hiljemalt
2. märtsiks kodulehe kaudu.
Info: Kerstin Kask, tel 553 0399; kerstin.kask@eelk.ee