Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tallinna Jaani kirik sai kingituseks uue altaripõlle

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Tallinna Jaani kiriku uus altaripõll ja selle autor Tiina Puhkan.  Foto: arhiiv   Tallinna Jaani kiriku 142. aastapäeval esitleti kogudusele kingituseks saadud uut altaripõlle.
Tekstiilikunstnik Marju Raabe ütles Eesti Kirikule, et talle olid silma jäänud tekstiilikunstnik Tiina Puhkani tööd. Ja nii tegi ta koguduse õpetajale Jaan Tammsalule ettepaneku tellida 1930ndatel aastatel valminud ja nüüdseks kulunud rohelise altaripõlle ja kantslikatte asemele uued. Altaripõlle eest tasusid koguduseliikmed Sirje ja Enn Jaanisoo.
Marju Raabe sõnul kunstnik küll pelgas tööd vastu võtta, sest polnud varem kunagi kirikusse ühtegi tekstiili valmistanud, kuid nõustus. Valmis mitu kavandit, koos kudumisega kestis kogu protsess umbes aasta.
Valminud gobelääntehnikas altaripõll on kooskõlas 1980ndatel aastatel valmistatud ilusate roheliste altarikatetega ja oli esmakordselt kirikus näha aastapäeva jumalateenistusel mullu 13. detsembril. Kantslikate peaks valmima sel aastal.
Raabe sõnul on 1930ndatest aastatest pärit ka violetsed kirikutekstiilid ja nendegi asemele oleks uusi vaja. Valged tekstiilid on heas seisukorras, valmistatud umbes kolmkümmend aastat tagasi, kuid tagasihoidlikud. Kõige uuemad on punased katted, mida on kirikus kasutatud umbes aasta.
Kunstnik Tiina Puhkan sai Jaani kirikusse altaritekstiile kujundades julgust osaleda Tallinna Kaarli koguduse altari- ja kantslikatete konkursil, kus tema tööd tunnistati parimaiks.

Rita Puidet