Tallinna Kammerorkestri kontserdid kirikutes

/ Autor: / Rubriik: Kuulutus, Teated / Number:  /

„Suvised kontserdid EESTIMAA VÄIKESTES KIRIKUTES on minu jaoks ühed kõige oodatumad sündmused. On eriline rõõm seda jagada Tallinna Kammerorkestriga, kellega viimased viis aastat oleme kogenud palju kauneid ühiseid ülesastumisi. Siiras tänu suurepärastele muusikutele ja lahkele publikule,“ ütleb dirigent Tõnu Kaljuste.

Augustis lõpeb Tõnu Kaljuste järjekordne kunstilise juhi ja peadirigendi periood Tallinna Kammerorkestris. Selle erakordselt viljaka koostöö auks toimuvad juulis ja augustis kontserdid Eestimaa suurepärase akustikaga maakirikutes ning suve lõpus esinetakse sama kavaga Stockholmis Baltic Sea Festivalil, kus käivad inspiratsiooni kogumas muusikasõbrad ja arvamusliidrid kõikjalt Põhjamaadest.

Kontsertide muusikavalikus on aukohal Ester Mägi, Arvo PärdiErkki-Sven TüüriHeino Elleri tuntud teosed. Lisaks esitatakse juulikuu kontsertidel soome helilooja Kaija Saariaho ning augustikuu kontsertidel Mozarti ja Haydni kaasaegse naishelilooja Marianna Martineze loomingut.

Kavas on Ester Mägi „Vesper“, Kaija Saariaho „Terra memoria“, Erkki-Sven Tüüri „Deep Dark Shine“, Arvo Pärdi „Greater Antiphons“, Heino Elleri „Kodumaine viis“.

Tallinna Kammerorkester on asutatud 1993. aastal Tõnu Kaljuste eestvedamisel. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, nad on äratanud tähelepanu kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. 2014. aastal oli orkester kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadi „Adam’s Lament” salvestamisel, mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele Grammy.

Kontsert on ilma vaheajata ja kestab umbes 1 tund ja 20 minutit. Piletid.

Korraldaja Tallinna Filharmoonia.

Kontserdid toimuvad:

11. juulil kell 19.30 Kambja kirikus

12. juulil kell 19.30 Tori kirikus

13. juulil kell 19.30 Otepää kirikus

14. augustil kell 19.30 Põltsamaa kirikus

15. augustil kell 19.30 Hageri kirikus