Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tänupüha koolimajas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Sindi Gümnaasiumi stiilses punasest tellisest koolimajas peeti pühapäeval Sindi koguduse taastamise 15. aastapäeva.

Pisut enne taasiseseisvumist otsustasid Sindi aktiivsed naised taastada luterliku koguduse, mis pärast viimast sõda ei olnud enam tegutsenud. Kalevivabriku rajamise järel ligi 180 aastat tagasi tekkis Sinti ka luterlik kogudus, mis päris oma kirikut ei saanud, küll aga ühe tiiva uhkes koolimajas.

Selles tiivas, kus praegu on mõned õpetajate ruumid ja kooli aula, hakkas 1990. aastal koos käima taastatud kogudus. Vahepealsete aastate jooksul on linnalt saadud tegutsemiseks oma maja, mida Soome ja Taani sõpruskoguduste abiga on renoveeritud ning mugavaks kirikumajaks kujundatud.

Koguduse pidu peeti aga vanade aegade mälestuseks ja praost Enn Auksmanni soovil just koolimajas. Tänujumalateenistusel teenisid kaasa diakonid Toomas Nigola ning Tõnu Taremaa. Klaveril musitseeris Jaanus Torrim. Laulsid ansambel Filiae Ecclesiae ja ansambel Pärnu Agape kogudusest. Oma tervitused ütlesid Sindi linnapea Mati Mettus, gümnaasiumi direktor Mari Suurväli ning Soome Anjalankoski koguduse esindajad.

Sindi 31-liikmeline kogudus on olnud mõjutatud muutuste tuultest kirikuõpetajate osas: et väike kogudus ei suuda endale päris oma pastorit lubada, on tulnud läbi ajada naaberkoguduste õpetajatega. Sealkandis on need aga koguduse taasolemise ajal vahetunud päris tihti, sama on teinud erinevatel põhjustel ka kaastöölised. Praegu teenib kogudust praost.

Siiski on kogudusel tugev tuumik, mille toel vapralt edasi tegutsetakse. Suur rõõm on kogudusel Monika Kruuse juhitavast pühapäevakoolist, mis aastatega kasvab.

Kristel Neitsov