Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tartu Pauluse raamatupood

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Pauluse_pood_8292Tartu Pauluse raamatupood on kohal mõnelgi kiriklikul üritusel. Nii sai kristlikke raamatuid ja meeneid osta kirikupäevadel Saaremaal. Olen tänulik piiskop Joel Luhametsale, kes mu kirikupäevadele kaasa võttis. Ma ei ole olnud Pauluse poe sage külastaja, sest palju neid armsaid inglikesi ja ristikesi ikka osta jõuab, ja raamatuid on aastatega liiga palju kogunenud. Nüüd aga sai kastidesse pakitud kaubaga mitmeks päevaks välja sõidetud, juhtival kohal piiskop Luhamets.
Fotol panevad kaupa välja raamatupoe juhataja Merike Uudam (vasakul) ja temale abiks olnud koguduse sekretär Heli Panksepp. Tore on vaadata laudadele väljapandut. Mida aga tähendab tuua pood koduseinte vahelt välja ja panna see püsti õue puu alla, kirikusse või kuskile mujale? Kahe sõnaga: palju tööd.
Kaubikust kastide mahatõstmisele, lahtipakkimisele ja väljapanemisele kulub kolmel-neljal inimesel kaks tundi. Kokkupakkimisele tund ja enam. Sellele lisandub tunde seismist päikese käes või külmas. Ühte tean nüüd küll – ükski ostetud inglike, rist, helkur või raamat pole ülearu ja toetab seda erilist poodi, mille olemasolu Tartus Riia mäel Pauluse kiriku tiibhoones on muutunud enesestmõistetavaks.
Rita Puidet