Tartu sinod oli Tartus

/ Autor: / Rubriik: Sündmused, Uudised / Number:  /

Tartu praostkonna sinodikoosolek peeti 3. aprillil Tartu Pauluse kirikus. Osa võtsid peapiiskop Urmas Viilma, emeriitpiiskop Joel Luhamets ja piiskop electus Marko Tiitus.

Tartu praostkonna sinod kogunes Tartu Pauluse kirikus. Külalisena teiste seas peapiiskop Urmas Viilma ja piiskop electus Marko Tiitus. Foto: Liina Raudvassar

Sinodipäeva alustanud armulauaga jumalateenistusel teenisid lisaks piiskoppidele ka praostkonna mitmed vaimulikud. Organistiks oli kohalikust kogudusest Anna Humal ja esimesena lauldi kahe praosti, Kristjan Luhametsa (sõnad) ja Mart Jaansoni (viis) ühisloomingust „Jüngrid kurvalt seadsid sammu, lootus kadund südameist …“. Jutlustas piiskop electus Marko Tiitus.

Vaimulike kaader – rõõm ja mure

Sinodikoosolek, mida juhatas möödunud aastal praosti ametisse valitud Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhamets, peeti krüptis. Möödunud aruandeaastast kokkuvõtet tehes toonitas ta, et „kõik vaimulikud on rivis, üks isegi juurde tulnud, Tartu Maarjasse diakon Urmas Saupõld“.

Ometi tegi vaimulike kaadri küsimus praostile ka muret: umbes pooled kogudused on vaimuliku ootel, kuna kogudus kas on hooldatav või teeniv vaimulik on varsti emerituuri siirduv.

„Töökäsi on hädasti vaja. Mitte ainult vaimulikuametis, ka teistes valdkondades,“ teatas praost.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse