Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tee kogukonnale midagi kestvat ja väärtuslikku

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Eesti Vabariigile 100. sünnipäeva kingituse tegemiseks on avatud uus taotlusvoor, kuhu oodatakse selliseid tegusid, ettevõtmisi ja üritusi, mis sünniksid mitme kohaliku partneri koostöös.

Riigikantselei EV100 korraldustoimkond ja SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital ootavad 25. aprilliks ideid, mis teeksid Eesti elu paremaks ja rõõmsamaks ning looksid kindlama tuleviku lastele. Ühte algatust toetatakse kuni 15 000 euroga. Üldse toetatakse algatusi kokku 200 000 euroga.
Vabariigi sünnipäeva kajastaval kodulehel öeldakse, et loodav kingitus peaks olema kestva väärtusega, see võiks algatada piirkonnale olulise traditsiooni ja rõõmustada ka järeltulevaid põlvi. Taotlusvooruga loodetakse, et see annaks hoogu sünnipäevaga seotud ettevõtmistele üle Eesti.
Veebruaris oli Jõhvis ja Põlvas kingituste taotlusvooru infopäev ja märtsis toimuvad need teistes maakondades. „Muidugi võib mõelda veel laiemalt – varasematest taotlusvoorudest on suurepäraseid näiteid, kus hea algatuse mõju kasvab üle maakonna piiride. Näiteks algatuse „Lapsed koolihoovi liikuma ja õppima!“ katseprojekt jõuab 15 kooli üle Eesti, parandades koolipere, omavalitsuse ja kohaliku kogukonna abil laste liikumis- ja õppevõimalusi koolihoovides,“ ütleb EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe.
Miks mitte leida lastele ja noortele tegevust ka koguduste juures, olgu siis õues, kirikus või kogudusemajas? Häid näiteid kas või lastele rajatud mänguväljakutest on ju mitmest paigast. Infot leiab veebilehelt kysk.ee.
Rita Puidet