Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toetub oma tegevuses kodu, kooli ja kiriku koostööle

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Märksõnad:  / Number:  /

Kristlik erakool tegutseb Narvas 1991. aastast, asub aadressil Grafovi tn 4 ja kannab nime Narva õigeusu gümnaasium. Kooli iseloomustab lapsesõbralik õpikkeskkond ja kristlik ellusuhtumine.

Kooli asutas preester isa Vladislav (Kumõš). Oma tegutsemise algusaastatel oli kool päris väike, aga  viis aastat hiljem algas kooli kiire ja pidev areng ning kasv. Kool hakkas aktiivselt edendama ja ellu rakendama kaasava hariduse põhimõtteid, avas uksed luu- ja lihaskonna probleemidega ning sotsiaalselt probleemsetest peredest pärit lastele. Kooli pidaja on MTÜ Õigeusu Hariduse Ühing Ülestõusmine. Jaanuarist 2019 juhib kooli Tatjana Babanskaja.

Väikese õpilaste arvuga klass (mitte rohkem kui 12 last) tagab võimaluse läheneda igale õpilasele individuaalselt. Pedagoogid arvestavad iga õpilase individuaalseid erinevusi ja vajadusi, samuti hindavad kaalutlevalt õpilase haridusvõimekust. Kool püüab pöörata õpilase tähelepanu vaimsetele ja püsivatele väärtustele, andes seejuures head ja kvaliteetset haridust.

Koolis õpivad erinevate võimete ja sotsiaalsete võimalustega lapsed. Sotsialiseerudes õpivad nad üksteist mõistma, tegema koostööd, üksteist toetama, sõbrustama ja üksteise eest hoolitsema. Gümnaasiumi ülesanne pole üksnes anda õpilastele teadmisi riikliku õppekava järgi, vaid ka õpilasi sotsialiseerida, anda neile kindlustunnet tuleviku suhtes, et nad tunneksid end riigi täisväärtuslike kodanikena ja Ida-Virumaa piirkonna täieõiguslike töötajatena. 

Koolis on kujunenud välja tugev pedagoogiline kaader, loodud on õpetajate professionaalne täiendõppe ja tugiteenuste süsteem. Gümnaasium korraldab igal aastal heategevusmessi, kus õpilased müüvad käsitsi valmistatud tooteid ja annetavad saadud tulu abivajajatele. Juba gümnaasiumis peaksid õpilased omandama usu oma võimetesse ja edasistesse töövõimalustesse Ida-Virumaal. Hästi toimivatest peredest õpilased peaksid aga nägema ja mõistma kaaslaste pingutusi, aitama neid ja tegema hilisemas elus koostööd.

Kooli iseloomustavad kristlik alus ning turvaline ja positiivne keskkond, mis soodustab õpilaste intellektuaalset, sotsiaalset ja vaimset arengut ning toetab pere kasvatuseesmärke.

Üksteisest lugupidamine, hoolimine ja kõigi kaasamine on tähtsal kohal nii töötajate kui ka õpilaste jaoks. Meie koolis tegeldakse iga lapsega tema individuaalsust arvestades, probleeme aga lahendatakse diskreetselt.

Oktoobris 2020 pälvis Tatjana Babanskaja haridus- ja teadusministri tunnustuse konkursil  „Eestimaa õpib ja tänab“  koolijuhina tehtud töö eest. Ta on ka pärjatud Tartu Ülikooli ning Narva linna aumärgi ja aukirjaga. 

Allikas: www.narvaog.eu