Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toimus Viru-Nigula palverännak

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Vitraaž Maarja kabelis on vaadeldav mõlemalt poolt.Marge-Marie Paas.

28. augustil toimus katoliiklik palverännak Viru-Nigulasse. 

Palverännak algas kell 11 missaga Viru-Nigula Püha Nikolause kirikus. Missa ajal palvetati kõigi haigete, kannatajate ja nende eest, kes on lahkunud viimasel aastal. Samuti eestkostepalves palvetati kogu maailma rahu eest. Piiskop Philippe Jourdan tõi oma jutluses välja, et maailmas on praegu palju probleeme ja vastus sellele seisneb meie palves. „See on usumärk, kui me palume nende probleemide eest. Viru-Nigula palverännak on reaalne usumärk, see sünnib meie südames, isegi kui maailmas on palju raskeid olukordi, me palvetame ja me ei karda.“

Piiskop palus palvetada ka Viru-Nigula palverännakule tulnuil, et sel aastal võiks toimuda üks preestriks ordineerimine Eestis; samuti paluda neitsi Maarja eestkostel, et esimene õndsakskuulutamine saaks toimuma varsti meie riigis. „See kõik sõltub tegelikult praegu meie palvest,“ ütles piiskop. „Samuti võime mõelda, et varsti saab Eesti Apostellik Administratuur saja-aastaseks ja et kõik katoliiklased valmistuks hingeliselt selleks juubeliks. See on meie palverännak usus ja palves neitsi Maarja eestkostel,“ lisas piiskop Philippe Jourdan.

Ajast aega on palverändurid käinud Viru-Nigula Maarja kabeli varemete juures palvetamas, kuid siiani ei olnud seal ühtegi kabeli nimipühaku neitsi Maarja tähist. Palverändurile on oluline leida kabelisse jõudes Jumalaema kohalolu visuaalne märk. Sellel aastal sai see Maarja Gildi korraldusel kabeli otsaviilu paigaldatud. Viru-Nigula Maarjamaa Ema vitraaži autor on kunstnik Kai Kiudsoo-Värv. Vitraaži kujutise aluseks on võetud Maarjamaa Ema ikooni eeskuju.

Pärast protsessiooni Viru-Nigula kabeli juurde õnnistas piiskop uut vitraaži Maarja kabelis. Teos on vaadeldav mõlemalt poolt – nii väljaspool kabelit kui kabeli varemetes viibides.

Vitraaži paigaldamise on heaks kiitnud muinsuskaitseameti Lääne-Virumaa eksperdid.

Selle aasta palverännaku ajaks sai Viru-Nigula Hariduse Seltsi eestvõtmisel valmis Maarja kabeli varemete juurde loodud mitmekülgne puhkeala. See puhkeala on pühendatud kõikidele lilledele, mis on seotud neitsi Maarjaga, ning seal on hea võtta aega ka palveks.

Viru-Nigula palverännak jääb paljude palverändurite südameisse. Kaunis päev kosutas hinge ning andis lootust ja rõõmu meie igapäevastele tegevustele. Loodame, et sellised algatused jätkuvad ning nende kõrvale saab tekkida kasvõi Tallinna ning Tartu linnakeskusesse oma väike Maarja teekond, kus protsessioonis palvetada ja koos rõõmustada loodu üle.

Marge-Marie Paas