Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tõrva lähedal kohtusid Norra, Eesti ja Ukraina noored

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Juba kümnendat korda toimus Norra Bomlo ja meie Sangaste koguduse noorte ühislaager, millest tänavu võttis osa 18 inimest, lisaks korraldav toimkond. Päevad olid täidetud rõõmu ja mitmesuguste tegevustega.
Sangaste kogudust seob Norra Bomlo kogudusega pea kolmekümneaastane sõprus. Sõpru vajatakse siis, kui on oodatud abi ja toetus ning usaldus ja saavutatud osadus on märksõnad, mis ühendavad kahte kogudust. Ühine usutunnistus on siduvaks teguriks, see liidab erinevatest kultuuridest pärit inimesed ning annab neile ühise tasakaalutunnetuse.
Laagripäevadesse on mahutatud rohkelt mitmesuguseid tegevusi. Avastatakse Eesti loodust matkates ja kanuudega sõites. Igal õhtul on sportimist ja pallimänge. Ühistes tegevustes luuakse sõprussidemed ja olen olnud tunnistajaks, et lastelaagris sõlmitud sidemed kestavad veel pikalt pärast seda, kui lapsepõlv on möödunud ning ühised mälestused annavad sellele sõprussuhtele tugeva tunnetuse.
Laager toimub Tõrva lähedal Marja talus. Talu perenaine Sirje Kask on selle ettevõtmise sisuline hing. Tema hoolitsus ja toimetamine on taganud, et kõik laagrid on toimunud sujuvalt ja osalejad tunnevad ennast oodatuna. Norra külalistele on alati meeldinud Marja talus pakutav söök ning nendest on saanud Eesti köögi suured austajad.
Marja talu perepoeg Karl Georg koos kaaslase Annaga on olnud laagri tegevjuhid ja korraldajad. Nende aktiivsus ja hool kannab head vilja, kõik päevad on täidetud huvitavate tegevuste ning kohtumistega. Laagri ühiseks nimetajaks võib lugeda mitmekeelsust. Noorte hulgas on norralasi, eestlasi ja ukrainlasi. Kõikide tegevuste juures peab arvestama ajaga, mis kulub tõlkimiseks. Laagris kostab norra, eesti, vene ja ukraina keel, kuid kõiki ühendab heatahtlik ja tarmukas meel.
Noortele planeeriti mitmed töötoad. Tehnilist taipu ja loovust arendati esmasel tutvumisel elektroonikaga, värviti ja kujundati ise T-särke. Suurimaks panustajaks aga on läbi aastate kujunenud Rehvid Pluss Ralli meeskond. Nemad on igal aastal toomas rõõmu ja sära laste silmadesse. Terve päeva jooksul anti noortele ülevaade rallimaailma sisust ja välisest olemusest. Kõik said olla ralliautos kaardilugeja kohal ning kogeda, milline on tunne ja väljavaade ralliautos sõidu ajal.
Küsimusele, miks nad igal aastal tulevad ja soovivad aidata, vastas meeskonna liige Kalmer Kase: „Tahame näidata, et kui sa pingutad ja oled tubli, siis ei ole raske ja võimatu tegeleda oma unistustega ning need saavad teoks. Oleme ka kui rallimaailma saadikud ja kui meie tegevusest saab mõni noor parandamatu rallipisiku, oleme igati õnnestunud. Laste rõõm ja siiras vaimustus on meie kõige suurem tasu!“
Läbi 10 aasta oleme saavutanud koostöös Norra kogudusega hea tasakaalu kristlike väärtuste ja hoiakute edasiandmisel ning noorte suviste tegevuste liitmisel. Norra koguduse õpetaja Aksel Lygre on kinnitab: „Norra lastele ja kogudusele on ühine lastelaager saanud lahutamatuks traditsiooniks ning läbi aastate on näidanud sealt alguse saanud ja kestvad sõbrasuhted selle tulemuslikkust!“


Tanel Meiel
Sangaste Püha Andrease koguduse õpetaja