Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Trükist on ilmunud Scripta Annalia 2017

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

ScriptaKord aastas ilmuv ajakiri võtab kokku Lääne praostkonna koguduste selle aasta peamised sündmused.

„Selles aastakirjas ei ole ruumi kirjutada kõike, mida meie kogudused on 2017. aastal teinud, leiame siit vaid tähtsamaid killukesi ja peegeldusi,“ kirjutab praost Leevi Reinaru ja lisab, et kaante vahele koondatud killud annavad siiski ettekujutuse koguduste elust ja tegemistest.
Scripta kajastab reformatsiooni 500 aasta ja Eesti Vabariigi 100 aasta juubeli sündmusi. Arutatakse ka selle üle, kuidas hakkab koguduste elu mõjutama haldusreform. Piiskop Tiit Salumäe leiab, et pärast haldusreformi võib kogudustest saada oma piirkonna suurim ühendus ja see tähendab, et koguduse kui kogukonnakeskuse tähtsus suureneb.
Tiit Salumäe teatab veel, et paneb tuleva aasta lõpus maha Haapsalu koguduse õpetaja ameti, kuid jääb ka edaspidi Haapsalu ja kogudusega seotuks.
Eesti barokiajastu andekaima puunikerdaja Christian Ackermanni skulptuuride uurimisest Martna ja Karuse kirikus annab ülevaate professor Hilkka Hiiop. Ajakirja tagakaanel on esile toodud EELKs aasta juhatuse esimeheks valitud Madis Kütt, kes on Haapsalu koguduse juhatuse esimees olnud veerand sajandit.
Ajakirja 24 leheküljel saavad sõna kõik Lääne praostkonna 16 kogudust. Vaheleht „Jõuluaeg“ toob ära praostkonna koguduste jõuluaja jumalateenistused jm sündmused.
Scripta Annalia nime all ilmub praostkonna aastakiri 2005. aastast. Enne seda kandis väljaanne kümmekond aastat Jõululehe nime. Aastakirjade väljaandmist toetab Schmalkaldeni dekanaat, kellega Lääne praostkonnal on sõprussuhted.
Scripta Annaliat levitatakse praostkonna koguduste kaudu, elektrooniliselt saab seda lugeda nt Haapsalu koguduse koduleheküljelt.
Eesti Kirik