Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tuhkapäevaga algab paastuaeg

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Täna on tuhkapäev, millega algab Vaikse Laupäevani kestev paastuaeg.

Kuigi selle aja pikkus on kokku 46 päeva, loetakse paastuaja pikkuseks siiski vaid 40 päeva. Pühapäevi ei loeta paastuajaks, sest siis pühitsetakse Kristuse ülestõusmist.

Paastuaeg ehk Kristuse kannatamisaeg on ettevalmistus Issanda kannatuse, surma ja ülestõusmise pühitsemiseks. Nagu nimigi ütleb, on juba kiriku algusaegadest peale olnud tavaks sel ajal paastuda. Lisaks sellele kuuluvad paastuaja juurde tavalisest enam palvetamine ja almuste jagamine.

Suuname oma mõtted Kristusele, kes meie pärast loobus oma taevasest aust ja väest ning võttis enda kanda meie karistuse. Nii sai võimalikuks meie lunastamine kurja võimusest. Paastuajal on kaks teemat: meeleparandus ja ristimise meenutamine, mis on kokku võetud Ristija Johannese sõnadega Markuse evangeeliumi 1. peatüki 15. salmis: «Parandage meelt ja uskuge evangeeliumisse!»

Tunnistuseks soovist seda üleskutset järgida on paljudes maades ja kirikutes kombeks lasta tuhkapäeval oma laubale teha ristimärk eelmise aasta palmipuudepühal kasutatud palmiokste tuhaga.

Heino Nurk