Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tulge diakooniat õppima

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Usuteaduse Instituudis on avatud uued magistriõppekavad diakoonia ja diakooniatöö korralduse alal, kuhu oodatakse õppima kõiki huvilisi.Õppekavade aluseks on uudne, interdistsiplinaarne lähenemine diakooniale. Üliõpilased õpivad kahe aasta jooksul lähemalt tundma diakoonia teoloogilisi ja metodoloogilisi lähtekohti, Euroopas ja Eestis toimuvaid sotsiaalpoliitilisi protsesse, väärtustepõhise juhtimise ja kutse-eetika aluseid. Diakooniatöö korralduse õppekava keskendub lisaks eespool nimetatule diakoonia organisatsioonide juhtimisele ja sotsiaalteenuste korraldamisele.
Diakoonia magistriõppekavale oodatakse õppima inimesi, kellel on teoloogia bakalaureusekraad või sellega võrdsustatud tase. Lõpetajad võivad asuda tööle kaplanina, koguduse vaimulikuna või nendega võrdsustatud töökohtadel, lisavõimalusena koguduse diakooniatöötajana, sotsiaalvaldkonna ja tervishoiu (mitte)tulundusühingutes.
Diakooniatöö korralduse magistriõppekavale oodatakse õppima inimesi, kellel on humanitaarteaduse, sotsiaalteaduse või terviseteaduse bakalaureusekraad või sellega võrdsustatud tase. Omandatud pädevused annavad võimaluse töötada koguduse diakooniatöötajana, kiriku, koguduse või teenuse osutamisele orienteeritud (mitte)tulundusühingu juhina.
Dokumente võetakse vastu kuni 11. oktoobrini. 12. oktoobril toimuvad vastuvõtukatsed: kell 10 algavad kirjalikud tööd: diakoonia eriala õppida soovijatele kirjalik teoloogilisi põhidistsipliine hõlmav test, diakooniatöö korraldust õppida soovijatele essee. Kell 14.15 algavad vestlused üliõpilaskandidaatidega.
Kõigile sisseastujatele algab õppetöö 15. oktoobril kell 10 palvuse ja avaaktusega. Õppimine on UIs tasuline; soovituskirjaga EELK liikmele on õppemaks 10 000 kr, soovituskirjaga EKN liikmele 15 000 kr ning teistele 20 000 kr. Lisainfo UI koduleheküljel www.eelk.ee/ui
* * *
20. oktoobril on kõik oodatud diakooniakonverentsile, kus ettekandeid peavad rahvusvaheliselt tunnustatud diakooniauurijad ning asjatundjad.
Usuteaduse Instituut