Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tuomas Palola – soome koguduse uus õpetaja

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Pühapäeval, 14. aprillil pühitses peapiiskop Jaan Kiivit Tallinna Pühavaimu kirikus ametisse Tallinna Soome Püha Peetruse koguduse uue õpetaja Tuomas Palola.
Tuomas Pentti Kullervo Palola (27) on pärit Oulust. Viimati töötas Jyväskylä linnakoguduse abiõpetajana. Õpetajaks ordineeritud Mikkeli toomkirikus 1. juunil 2000. aastal. Lõpetanud Helsingi ülikooli usuteaduskonna, teoloogiamagister.
Õpetaja Palola on abielus, abikaasa Ulla Palola on usuteaduse üliõpilane, peres kasvab aastane tütar.
Usuteadust õppima asudes oli Tuomas Palolal kindel soov saada Soome Evangeelse Luterliku Kiriku õpetajaks. Erilist huvi on ta tundnud välissoomlaste kirikuelu vastu. Töötada mõnes soome koguduses väljaspool kodumaad on olnud talle ammuseks unistuseks.
Miks Tuomas Palola just Eestisse tahtis tulla?
«Olen juba lapsest saadik olnud oma perekonna kaudu seotud Eestimaa ja eesti rahvaga. Meie kodul olid alati tihedad sidemed Eestiga. Juba 1960ndatest aastatest alates on minu ema, soome keele professor Helena Sulkala oma töö tõttu viibinud palju Eestis. Huvi selle maa, rahva ja tema keele vastu on meie peres alati olnud. Olen ka ise palju kordi (1994. aastast 40 reisi) Eestis käinud. Eesti keelt olen õpppinud keeltekursustel. Minu abikaasa on õppinud Tartu ülikoolis eesti keelt. Nii on meie mõlema huvi Eesti vastu arusaadav.»
Tuomas Palola näeb uues ametis Tallinna Soome koguduse õpetajana endale huvitavat väljakutset. Et Tallinna Soome kogudusel on tihedad sõprussidemed õpetaja Palola eelmise koguduse, Jyväskyla linnakogudusega, tuleb sellest tema tööle ainult kasu, on uus õpetaja veendunud.
Tallinna Soome Püha Peetruse kogudus on üks EELK kogudustest. Jumalateenistusi peetakse Pühavaimu kirikus (pühapäeviti kell 13), lisaks annab koguduse õpetaja usuõpetuse tunde Tallinna Soome koolis, peetakse piiblitunde, palju on kodu- ja haiglakülastusi jm.
Tiiu Pikkur