Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Turvalised kogudused ühe katuse all on tänulikud

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Sel pühapäeval peavad Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus tegutsevad rootsi, soome ja saksa kogudus ühise jumalateenistuse, millega tähistatakse pühakoja taaspühitsemise 10. aastapäeva.

Rootsi koguduse õpetaja Johan Patrik Göransson on tänulik, et kogudus saab oma ajaloolises majas (fotol), vanas seegihoones, mis 1733. aastal kirikuks pühitseti, jumalasõna kuulutada ja kuulata. Tänuga mäletatakse 5. maid aastal 2002, mil Rootsi kuningapaar Carl Gustaf XVI ja kuninganna Silvia kiriku taaspühitsemisel viibisid.
6. mail kogunevad tänujumalateenistusele kõik kolm kirikus tegutsevat kogudust: rootsi, soome ja saksa. Erilise jumalateenistuse puhuks antakse välja spetsiaalne laululeht, et osalejad saaksid jumalateenistusest osa emakeeles. Jumalateenistus ise peetakse eesti keeles. «Eesti keel on meid ühendav keel,» naerab kirikus toimuva lõimumise üle õpetaja Göransson.
Jumalateenistusel pühitsetakse kiriku ristimisaltar, toimingu viib läbi ja pühitsuskõne peab emeriitpeapiiskop Kuno Pajula, kes koguduse ja kiriku taastamisega tihedalt seotud. Tänujumalateenistusele plaanis tulla ka Rootsi õukonnapiiskop Henrik Svenungsson, kuid tervislikel põhjustel jääb külaskäik siiski ära.
Tavapäraselt osaleb jumalateenistusel 25–30 inimest. «Oleme nagu pisike maakogudus suures linnas. Kõik tunnevad üksteist, see on turvaline kogudus,» ütleb Göransson.
Rootsi kogudus, kes taastab Naissaarel kirikut, loodab selle taaspühitseda kahe aasta pärast. Rootsist on saadud kell, altar, pingid. Altaripilti on oodata Ameerikast. «Plaanid peavad olema suurejoonelised, kui osa neist täitub, läheb hästi,» ütleb õpetaja.
Rita Puidet