Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tuurid koguvad taas tuure

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

RepliikJällegi on saabumas jõuluaeg ja muusikute nn tuuritamine kirikutes on uut hoogu saamas, millest annab tunnistust ka teisipäeval, 6. novembril ajalehes Linnaleht  artikkel «Maarja ja Rain Simmul lähevad koos tuurile» ning EMT reklaamikampaania.
Artiklist selgub, et tuuritamine toimub ja selleks on loa andnud ka Eesti kaunimad kirikud Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Kuressaares, Võrus, Viljandis, Keilas ja Haapsalus. Ilusate jõulukontsertide (küll aga kõikvõimalike kirikutuuride) vastu poleks ju midagi, kuid kontserdi pealkiri «Jõulumuinasjutt muusikas» pühakoja seinte vahel tekitab küll õige imelikke tundeid.
Olen võidelnud kirikusse sobiva muusika eest ja kõikvõimalike tuuride (mil pole kirikuga mingit seost) vastu viimasel ajal päris jõuliselt. Eelkõige on see puudutanud sõna ja muusika ühtsust ning selle sobivust pühakotta.
Isegi kõige suuremad ateistid on tunnistanud Jeesust kui ajaloolist isikut. Nüüd aga äkki see «jõulumuinasjutt» kirikutes. Mis on siis järgmine, kas ehk «ülestõusmismuinasjutt» või midagi sarnast?
Kirik saaks minu meelest siiski oma seinte vahel aktsepteerida vaid evangeeliumi kuulutamist, rõõmusõnumi kuulutamist meie Issanda sünnist, mitte aga jõulumuinasjuttu.
Andres Uibo