Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ühingu töö aluseks on palvemeeskond

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Avatud Piibli Ühingu (APÜ) aastakoosolekul 31. märtsil Tallinnas nelipühi kiriku uues majas esitatud tegevusaruande märksõnadeks olid partnerlus, noored, perekond ja palve.

Paarikümne koosviibija seas andsid seekord tooni nooremad inimesed, see on märk ühingu noortele suunatud tegevuse prioriteetsusest. APÜ juhatuse aseesimees Tarmo Lilleoja (EMK) mainis avasõnas, et astunud 15. tegevusaastasse, on, millele tagasi vaadata.

Tollal hakkas ühing kirjastama piiblilugemise abimaterjale, praeguseks on kirjastustegevus minimaalne ning igapäevased piibliteksti seletused ilmuvad APÜ koduleheküljel (www.avatudpiibel.ee) ning raadioeetris. Värskeim publikatsioon on õppe- ja meisterdamise materjal «Liim ja litrid» koolieelikutele.

Ennetustööd tegemas

Traditsiooniliselt alustame oma koosviibimisi osadusega pühakirja ümber, seekord juhtis mõtisklusi Jeesuse kannatusnädalast Lauri Beekman (AKEL). Tegevusaruande märksõnadeks olid partnerlus, noored, perekond ja palve.

Ühingu rõõmuks kasvas koostööpartnerite arv, muidu jääks mõnigi projekt ilma vastastikuse koostööta olemata. Väga suur tänu kuulub Eesti Kirikute Nõukogule, kes on toetanud meie laagreid materiaalselt. Sel aastal ootame nii tuttavaid kui ka uusi lapsi ja noori taas juulis põnevatele kohtumistele pühakirja ümber.

Suur rõõm on olnud aastatepikkusest koostööst Pereraadio ja Raadio 7-ga, samuti luteri kirikuga HIV ennetustöö projektis. Töö noortega on olnud prioriteet viimasel viiel aastal ning praeguseks on omandanud meie lastele ja noortele mõeldud piiblilugemise laagrid tuntust.

Uusim koolinoortele suunatud projekt kannab nime Valge Roosi Vennaskond. Tegu on AIDSi ennetusprogrammiga, mida juhivad ja viivad läbi noored. Programmist arenes välja ka noorteliikumise idee – abiks neile noortele, kes soovivad teha oma otsustused läbimõeldult, ning ehk elada ka pisut teistmoodi, kuid vajavad selleks samamoodi mõtlevat sõpruskonda.

Palvemeeskond

Peretöö eesmärgiks on toetada igati traditsioonilist perekonda koolituste, konverentside ja raadiosaadete kaudu. Kõike mainitut ja palju muudki ei saaks me teha, kui poleks kogu ühingu töö aluseks olevat palvemeeskonda. Näeme iga kordaläinud ürituse ja uue kaastöölise taga seda väikest gruppi, kes ustavalt Eestimaa eri paikades võtab aja ja kannab meie vajadused Jumala ette.

Siinkohal tahan ajalehe vahendusel oma südametänu saata neile kõikidele, eriliselt aga eakamatele liikmetele, kes elavad üksteisest kaugel, kes on haigevoodis või ei pääse liikuma. Nii ei ole võimalik meeskonnana kokku saada ja üksteist toetatakse põhiliselt telefoni teel. Ka ei näe need inimesed ise otseselt oma palvetele vastuseid – seda õnnistust kogevad tegijad. Imetleme ja oleme tänulikud sellise ustavuse eest!

Aastakoosolek valis uueks juhatuse aseesimeheks Lauri Beekmani ning uueks juhatuse liikmeks Roland Tõnissoni (EAÕK), juhatuse esimees on Enn Laansoo (EMK).

Tänupalves Jaan Bärensoni (EEKBKL) juhtimisel andsime au Jumalale õnnistusrohke aasta, iga vabatahtliku, sõbra ja toetaja eest – kogu varustus on tulnud Tema käest, õigel ajal ja õnnistusega. APÜ Euroopa regiooni peasekretäri Peter Hoppleri tervitussalm (Ps 62:1–2) jäi osalejaid saatma ning anname selle tervituse edasi kõikidele meie sõpradele üle Eesti: «Olgu Jumala ligiolu teiega valus ja rõõmus, pinge- ja puhkehetkedel!»

Mari Vahermägi
APÜ peasekretär

APÜ peasekretär