Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üks küsimus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

kalendrid2018. a kalendrites on silma hakanud see, et EELK taskukalendris ning juba suvel müügile jõudnud Eesti Kiriku seinakalendris puunikerdaja Christian Ackermanni loominguga (ka vennastekoguduse vaimulikes loosungites) on erinev aastaloosung Piiblist. Esimesel puhul: Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. Psalm 33:12. Teisel puhul: Jumal ütles: Mina annan janusele ilma tasuta eluvee allikast. Ilm 21:6. Miks?

Urmas Viilma, peapiiskop:
Tavaks on saanud, et EELK konsistooriumi väljaantavasse kalendrisse valib aasta vaimuliku juhtsalmi peapiiskop. Mina olen lähtunud sellest, millised on eelseisva aastaga seotud teemad või väljakutsed.
Ajalehe Eesti Kirik seinakalendri vaimulik juhtmõte on pärit Eesti Evangeelse Vennastekoguduse vaimulikest loosungitest. Eesti Kirik on teinud oma valiku ja selleks on ajalehel ka õigus. Samas ajalehe viimase lehekülje sisustamisel lähtutakse enamasti ikka EELK kirikukalendri tekstidest ja teemadest, mitte vaimulike loosungite tekstidest. EELKs ametlikult kehtivad lugemisaastate kirjakohad ongi EELK kirikukalendris. Loomulikult võib juhtuda, et peapiiskop valib mõnel aastal EELK kirikukalendri juhtmõtteks sellesama, mis on vaimulikes loosungites. Igal juhul on see peapiiskopile üheks võimalikuks alternatiiviks, mitte kohustuseks.