Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üks küsimus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kuu aega tagasi kuulutasite peapiiskopina välja ülekirikliku korjanduse Ukraina toetuseks, mille palusite kogudustel läbi viia kas lõikustänupühal või mõnel teisel pühapäeval. Milline on tagasiside, kui suur summa Ukraina toetuseks üle EELK koguti?

Peapiiskop Urmas Viilma: Ukraina luteri kiriku diakoonia organisatsioonile Charitable Fund „Diaconia Ukraine“ toetuseks korraldatud korjandusel osalenud koguduste arv oli suurem kui kunagi varem pärast iseseisvuse taastamist. Ka korjanduse kogusummana kogunud annetused ei ole kunagi moodustanud nii suurt summat, kui seekordse üleskutse tulemusena konsistooriumi kontodele laekus. 

Korjanduse üleskutsele vastas 87 kogudust ja 12 eraisikut ning korjandusest kogunes Ukraina toetuseks 17 519 eurot ja 21 senti. 

Olen väga tänulik kõigile meie kogudustele jätkuvate palvete ning ka annetuste ja muu ainelise abi eest, mida ka otse Ukrainasse saadetakse. 30 aasta eest olime, mõnel juhul oleme tänaseni, tänulike vastuvõtjate rollis, kui mõtleme abile ja toele, mida oleme võinud vastu võtta teiste maade kaaskristlastelt. Ukraina rahva vajadused ja valu sõja pärast, mille vaenulik naaber on ukrainlaste koduõuele toonud, on pannud valutama ka meie kõigi südame ja hinge. Kuid tundub, et südamed on selle võrra läinud rohkem avali, et oleme valmis keerulistel aegadel andma sinna, kus rohkem vajatakse, ja neile, kes on hädas ja puuduses.

Tänan kõiki kogudusi annetuste ja eestpalvete eest!

Ukraine waving flag for Independence day