Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ülevaade koguduse lehtedest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

(Algus EK nr 24, 25.5.)

LNÜ SÕBRAKIRI (EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus)

Elektroonne kiri toob mälestusi ja ülevaateid toimunust ning annab põhjaliku info tulevastest noorteüritustest Eestis ning mujal. Tutvustatakse noorsoo-teemalisi abimaterjale (projekti)tööks ning ilmunud kirjandust. Igaüks, kes sõbrakirja oma e-posti aadressile tellinud, võib end mugavalt kursis hoida tulevate sündmustega ning kohale minnes oma maailma avardada. Kirja paneb kokku ühenduse meeskond.

KRISTLIK KASVATUS (EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus)

Neli korda aastas ilmuv ajakiri sisaldab hulga väga heal tasemel artikleid religiooni ja pedagoogika piirimailt. Lisaks avaldatakse vaimulikke mõtisklusi ja ülevaateid olulistest sündmustest. Antakse näpunäiteid religiooniõpetuse tundideks ning ära on toodud ülevaade tulevastest ettevõtmistest laste- ja noorsootöö vallas. Maitsekalt kujundatud ajakiri sisaldab hulga illustratsioone ja fotosid.

Vastutav toimetaja Pille Valk, toimetuse kolleegiumi kuuluvad ka baptistiliidu ja metodistide esindajad. Kasulik lugemine ka neile, kes laste ja noortega igapäevatöös kokku ei puutu.

LASTE SÕBER (EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus)

Sel aastal 8 korda ilmuv kristlikku sõnumit kandev ajakiri külastab tavaliselt oma lehekülgedel lähemalt mõnd kogudust ja selle pühapäevakooli. On jutlus, mõni oluline kirjakoht koos illustratsioonidega ning mõni jutuke. Ohtralt nuputamist, mõistatamist. Kristi Sääsk toob meieni lugusid loodusest. On lapsesuu nurk ja koomiks. Väga kirev ajakiri.

Vastutav toimetaja Lia Kaljuste, toimetuses veel Elve Bender ja Virve Kuru.

Kodukirik (EELK Kuressaare Laurentiuse)

Heatasemeline ajakiri, mis ilmub A4 formaadis ~45-leheküljelisena üks kord aastas. Formaat võimaldab anda ülevaate koguduse olnud ja tulevastest tegemistest, samuti kajastada olulisi teemasid iga kristlase jaoks. On ruumi reisikirjadele, eri töövaldkondadele, juhtkiri ja jutlus. Lisaks hulga pildimaterjali.

Toimetaja: Anti Toplaan

Jõululeht (EELK Lääne praostkond)

Kord aastas ilmuv praostkondlik ajakiri A4 formaadis sisaldab ligi 24 lehekülge ülevaateid sõnas ja pildis iga koguduse kohta, samuti annab ülevaate jõuluaegsetest sündmustest praostkonnas. On mõtisklus, tervitused sõpradelt üle ilma ja praostkondlikult olulised aasta kokkuvõtted. Kena küljendus ja fotomaterjal, lisaks mõni mõte ja ülesanne lastele.

Tegijad: Lehte Ilves, Egon Erkmann, Heli Tammik, Elen Apsalon ja Eva Luure

Kristlikud Sõnumed (Tapa)

Tapa evangeelsete koguduste ühisjõul ilmuv Tapa linna ajalehe Sõnumed lisaleht (A3, 2 lk), mis on linna väljaande vahel kord kuus. On mõtisklus või luuletus, tutvustatakse paikkonna vaimuliku elu tähtsaid persoone, kõneldakse mõnel olulisel teemal ning on ära toodud koguduste uudised ja teated, mõni foto ning lisaks koguduste üldandmed. Tegijad: Heiki Vuntus, Liina Kald

Tiraaz: 600. Levi: võimalik tellida koos linna lehega või ilma, osta kauplustest ja apteegist.

Rahastajad: Tapa evangeelsed kogudused

Kirikuleht (Raplamaa)

Rapla maakonna koguduste väljaanne, mis ilmus maakonnalehe Nädaline vahel. Sellisel kujul leht enam ei ilmu. Andis ülevaate maakonna/praostkonna kirikutest ning sisaldas olulisi ülevaateartikleid sündmustest ja seisukohavõttudest. Lisaks raamatututvustused ja tervitus-mõtisklus. Hea küljendus ja kenad fotod.

Kihelkonnaleht (Võnnu)

On jõudnud ilmuda korra, kuid väärib tähelepanu. Jõuludeks 2003 ilmus A3 formaadis 4-leheküljelisena ning sisaldas hulga mõtteid ja tervitusi tuntud kirikuinimestelt ja teoloogidelt. Lugusid, ülevaateid, üleskutseid ja eelteateid. Kõik kirjutajad on ka nägupidi lugejale tuttavaks tehtud.

Tegijad: Urmas Paju, Marina Merilai

Lisaks eelpool nimetatutele on kiriklikud sõnumid ja teated toodud ära Tartu Postimehes, Saare maakonna Meie Maa lehes (toimetab Katrin Keso-Vares), artikleid ja uudiseid ilmutavad nii Narva Postiljon, Lääne Elu, Sakala kui ka paljud teised piirkondlikud ja maakondlikud väljaanded.

(Järgneb.)