Usundiõpetusest koolijuhi ja vaimulikuna

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Vaimulik ja koolijuht Tanel Meiel. Foto: Toomas Nigola

Kristlik religioon on vorminud meile omast läänelikku ühiskonda kaks tuhat aastat ning omab tugevat mõju ka tänapäeval. Religioon pole pelgalt privaatsfääri kuuluv.   

Koolijuhist vaimulikuna olen seisukohal, et usundiõpetus on vajalik õpilase haridusteekonnal. See aine tagab hädavajalikud teadmised religiooni rollist ja religioossest pluralismist tänapäeva globaalses ühiskonnas, kus eri religioonid elavad kõrvuti. On vajalik, et inimene oskaks suhestuda religiooni kui nähtusega. Just reisides puutume kokku ühiskondadega, kus religioon mängib kandvat rolli.

See aine tagab hädavajalikud teadmised religiooni rollist ja religioossest pluralismist tänapäeva globaalses ühiskonnas, kus eri religioonid elavad kõrvuti.

Pean suureks probleemiks, et religiooni puudutavates teemades on kohata palju stereotüüpe ja ekslikke arvamusi. Kurb on ka, et tihti esineb negatiivne eelarvamus kõige suhtes, mis puudutab religiooni, nii näiteks on väidet, et usundiõpetus pole midagi muud kui kiriklik misjoniprojekt.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse