Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Usuteaduse instituudi lahtiste uste päev läheneb

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Usuteaduse instituudi avatud uste päeval jagavad oma mõtteid õppetööst ka praegused üliõpilased. InternetLaupäeval, 16. aprillil peetakse Tallinnas usuteaduse instituudi lahtiste uste päeva, mille jooksul saab kuulata loenguid ning tutvuda õppimistingimustega.
Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Usuteaduse Instituut on vanim Eestis pidevalt tegutsenud eraülikool, mis asutati 1946. aastal pärast Tartu ülikooli usuteaduskonna sulgemist.
Seekordsel loengupäeval esitavad kuulajaile oma ülevaateid kooli õppejõud ja tuntud teoloogid, vaimulikud Arne Hiob, Silja Härm, Riho Saard, Matthias Burghardt, Jaan Lahe ja Andreas Ventsel.
Usuteaduse instituudi põhiülesandeks on valmistada ette vaimulikke ja töötegijaid EELK kogudustele, töötegijaid teoloogilist, kultuuriloo ja ühiskonnateaduste alast kvalifikatsiooni eeldavatele ametikohtadele avalikus ja erasektoris ning tagada akadeemilisel haridus- ja teadustegevusel põhineva kolmeastmelise kõrgema hariduse andmine teoloogias ja teoloogiaga haakuvatel erialadel.
Usuteaduse instituudil on neli akadeemilist üksust: usuteaduskond, pastoraalseminar, kirikumuusika ja täiendusõppe osakond.
Alates 2003. aastast toimub usuteaduskonnas õppetöö 3 + 2 õppekavade järgi. Lisaks akadeemilise usuteaduse bakalaureuseõppekavale (kolm aastat) ja magistriõppekavale (kaks aastat) on UIs võimalik õppida ka magistritasandil kristlikku kultuurilugu ning diakooniat ja sotsiaalteenuseid.
Samuti on usuteaduse magistriõppes võimalik spetsialiseeruda religioonipedagoogikale või diakooniale.
Alates 2007. aastast on magistriõpingute järel võimalik jätkata teoloogilist ja kristliku kultuuriloo alast uurimistööd doktoriõppes, mis kestab neli aastat.
Avatud uste päeval saavad huvilised loengute ja seminaride kõrval tutvuda Tallinna vanalinnas Pühavaimu tänaval paikneva õppehoonega ja seada oma tulevikuplaane.
Mari Paenurm