Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Usuteaduslik seminar on kolinud Tartust Tallinna

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kõrgema usuteadusliku seminari rektor alates 2015. aastast on Einike Pilli. Erakogu

14. novembril tähistas taasavamise 30. aastapäeva kõrgem usuteaduslik seminar (KUS).

Viimased 30 aastat Tartus Annelinnas tegutsenud kool on kolinud Tallinna. Koos juubeli tähistamisega avati uued ruumid aadressil Koskla 18. Tallinna kolimise põhjuseks on kavatsus paremini jõuda uute sihtgruppideni, ütles kooli rektor Einike Pilli.
KUS eristub teistest teoloogilistest koolidest eelkõige vabakirikliku identiteedi poolest, mis rõhutab inimese vaba valikut kirikuga liitumisel, isiklikult tunnetatud veendumuste tähtsust ja demokraatlikku juhtimisstiili.
Kooli pidaja on Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit, mis koondab 86 kogudust enam kui 6500 liikmega üle Eesti.
Koolil on Eesti väikseima kõrgkoolina riiklik täisakrediteering ning viimase viie aastaga on õpilaste arv peaaegu kahekordistunud. Lisaks poolesajale rakenduskõrghariduse üliõpilasele pakub kõrgkool täienduskoolitusi enam kui 500 osalejale aastas, korraldab konverentse, avaldab õppematerjale ning arendab mentorlust. 30 aasta jooksul on kooli lõpetanud 122 inimest, kellest suur hulk töötab vaimulikuna, aga ka hariduse, diplomaatia ja meedia vallas.
Aktus-jumalateenistusel olid kohal haridusminister Mailis Reps ja rahvastikuminister Riina Solman, Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe. Aktusele järgneval vastuvõtul esitles üks eelmistest rektoritest Peeter Roosimaa oma raamatut „Johannese evangeelium ja Kristus Jeesus“.
Kõrgem usuteaduslik seminar jätkab teoloogilist mõtte- ja õppetööd, mida alustas 1922. aastal rajatud Eesti baptisti jutlustajate seminar, mis tegutses esialgu Keilas ja hiljem Tallinnas. Juhiks oli legendaarne pastor Adam Podin, hiljem USAs teoloogi hariduse omandanud Osvald Tärk. Nõukogude võimu tulekuga 1940. aastal seminar suleti.
Eesti Kirik