Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uudiseid praostkondadest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Saarte praostkond

Anti Toplaan.

Kuressaares oli tänujumalateenistus

Lõikustänupühal tänati Kuressaares Jumalat ja häid inimesi renoveeritud torni eest ning avati tornialuses eeskojas tänutahvel. Tänujumalateenistusel teenisid koguduse õpetaja praost Anti Top-

laan ja abiõpetaja Tiina Ool. Viimaste aastatega on kirik muutunud üha kaunimaks ja kuigi tugeva tuule tõttu jäid tellingud pidupäevaks eemaldamata, oli põhjust rõõmustada. 

Jutluses meenutas õpetaja Toplaan, et oleme ennekõike kutsutud jagama. Vaid jagades saame rikkaks tänu poolest. Kui saame Jumala ees tühiseks, muutub Jumal meis elavaks. Ta meenutas jutluses Pauluse sõnu efeslastele: „Ma olen teile kõigiti näidanud, et nõnda vaeva nähes tuleb hoolt kanda nõrkade eest, pidades meeles Issanda Jeesuse sõnu, mis ta on öelnud: „Õndsam on anda kui võtta!““ (Ap 20:35) Vaimulik tõi ka välja, et Eesti panus Ukraina inimestele on olnud märkimisväärne – annetatud on juba 17 miljonit ja selle summa sisse pole arvestatud sõjalist abi. Seejuures ei saa unustada, et meie inimeste kulud on tunduvalt kasvanud. 

Kui juba tänujumalateenistus, siis anti üle ka tänukirju. Esmalt neile, kes kogudusest on pälvinud EELK tänukirja: diakooniatöö vabatahtlik Ülle Tiit ja jumalateenistusi Internetis vahendav Aare Heiberg. Tänukiri on määratud ka ettevõtja Ivo Uustulndile. Muidugi tänati töö teinud osaühingut Rändmeister ja selle juhti Juhan Kilumetsa ning fassaadi renoveerinud Ösel Ehitust eesotsas juhataja Ago Argega. Koguduse sekretär Eve Naagel võttis EELK tunnustusmärgi vastu Tallinna toomkirikus toimunud tänujumalateenistusel.

Tänati ka kohalikku valda, kes tasus suures osas torni taastamise kulud. Kõigi osalejate tänu kuulus kindlasti pidupäeval laua katnud Karja Pagarile. „Kogudus loodab järgnevatel aastatel viia kiriku 23 aastat kestnud taastamistööd lõpule pikihoone fassaadide parandamise ja värvimisega, mille kohta on koostamisel vastav arengukava,“ kinnitab õpetaja Toplaan.

Viru praostkond


Kaja Alasoo.

9. oktoobril oli Narva-Jõesuu koguduses lisaks lõikustänupüha tähistamisele ühtlasi ka leeri mälestuspäev. Kui kõige noorem leerilaps tähistas kuldleeri, siis kõige vanemal, Miraldal, täitus leeritõotuse andmisest koguni 73 aastat. Teda käis koguduse esindus õnnitlemas hooldekodus. Koos koguduse hooldajaõpetaja Merike Kütiga jäid kirikus pildile briljantleerilaps Veera (leerist möödas 60 aastat), Õilme (leerist möödas 69 aastat), Elfriide (leerist möödas 72 aastat) ja kuldleerilaps Edda.