Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uue elu allikale

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Peapiiskop Andres Põder kuulutas esimese advendi jumalateenistusel Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus välja ristimise teema-aastad.Peapiiskop kuulutas EELKs aastad 2008 ja 2009 ristimise teema-aastateks, mis said alguse käesoleva aasta esimese advendiga ja lõpevad 2009. aasta igavikupühapäevaga. Ristimise teema-aastate juhtmõtteks on «Uue elu allikale!». Peapiiskop kutsus üles omapoolsete algatuste ja annetustega ristimise teema-aastate projekti toetama. Projekti on juba asunud toetama ka Soome kiriku välisabi. Ristimise teema-aastate infot hakkab edaspidi saama ka EELK kodulehelt.
Peapiiskop kutsus kõiki palvetama ristimise teema-aastate kordamineku eest.
Otseses seoses ristimise aastatega on uue leeriõpiku trükkimine. Peapiiskop märkis, et ehkki oleme juba mõnda aega iseseisvad, puudub meil seni oma noorte leeriõpik. Ta kuulutas välja leeriõpiku kavandi konkursi (vt lähemalt 11. lk), mille alusel valmiks EELK leeriõpik 15–20a noortele ja sellega kaasnev metoodiline materjal leerikursuse läbiviimiseks.
Konkursitööd tuleb esitada konsistooriumi 1. veebruariks 2008. Autoritega võetakse ühendust veebruari jooksul ja parimate tööde autoritega sõlmitakse leeriõpiku koostamise leping. «Tahaksin uskuda, et uus õpik annab innustust noorte leerikoolis õpetamisele ja et see raamat jõuab ka meie üldhariduskoolidesse ning kodudesse,» ütles peapiiskop.

Tiiu Pikkur