Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uued tudengid on selgunud

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Möödunud esmaspäeval, 27. augustil alustas Usuteaduse Instituut jumalateenistuse ja aktusega uut õppeaastat. Uued tudengid on asunud õppima, vastuvõttu magistriõppe kahele erialale on pikendatud.

Usuteaduse Instituudis on võimalik õppida kõigil kolmel kõrghariduse tasandil: bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppes. Bakalaureuseõppe akadeemilise usuteaduse erialale võeti vastu järgmised üliõpilased: Ahti Bachblum, Jelena Israel, Kaido Jalakas, Andres Lepp, Harry Mäkker, Ülle Reimann, Õie Remmel ja Maret Vain.

Kaks aastat kestvas magistriõppes on selgunud kristliku kultuuriloo eriala õppurid: Ann Roots, Aili Raud, Maret Kaik, Kaja Maasoo, Lennart Mängli, Helju Prits, Andres Rünk, Kristel Kriesenthal, Arved Kristjan, Lembit Tammsalu, Imbi Arro ja Kalju Idvand. Eelnevat teoloogilist haridust üliõpilastelt ei nõuta, see eriala on suunatud ühiskonda, et teadvustada laiemalt kristluse olemasolu ja olemust.

Lõppenud on ka vastuvõtt doktoriõppesse, kus sel aastal asutakse õppima praegu kehtiva kõrgharidusseaduse järgi (varasem nelja-aastane bakalaureuseõpe on võrdsustatud magistriõppega). Vastsed doktorandid on Kristel Engman, Maiu Kauber, Karl Kello, Kaisa Kirikal, Gustav Lauringson ja Toomas Nigola.

Neil aga, kes pole veel otsustanud, mida õppida, on  võimalus viia dokumendid Usuteaduse Instituudi akadeemilise usuteaduse või religioonipedagoogika eriala magistriõppesse, kus vastuvõttu on pikendatud 20. septembrini.

21. augustil kaitsesid instituudis bakalaureusetöö akadeemilise usuteaduse alal Marika Sepp («Martin Lutheri arusaamu armulauast», juhendaja Arne Hiob) ja Agnes Jürjo («Preestrikoodeksi veeuputusloo paralleelid Gilgameši ja Atra-Hasise eepostes», Urmas Nõmmik) ning magistritöö Silvester Jürjo («Erinevate kaplaniteenistuste tekkimine ja areng Eestis aastatel 1988–2007», Tõnis Nõmmik).

Pastoraalseminari võeti sel aastal õppima kaks inimest: Mikk Leedjärv ja Malle Kruusma.

EK