Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uute kirikulaulude konkurss

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Peapiiskop Andres Põder kuulutas mais välja maestro heakskiidul Roman Toi nimelise uute kirikulaulude konkursi.

Eesmärgiks Eesti vaba rahvakiriku 90. aastapäeva tähistamine ning koguduse jumalateenistustel ja talitustel kasutatavate laulude saamine. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 1. oktoober.

Konkursi tingimused

Uue laulu all on mõeldud uue teksti ja uue viisiga muusikateost.

EELK-l on õigus kokkuleppel autoriga kasutada konkursile esitatud laule kiriklikes väljaannetes, samuti võib neid vabalt esitada.

Laulude koostamisel on soovitav silmas pidada järgmisi teemasid ja valdkondi: viljakandmine, töö jumalariigis, tunnistamine ja teenimine, misjon, ohvrivalmidus ja eeskuju, osadus ja kogudus; ristimislaulud lastele ja täiskasvanutele, kristlik kasvatus, laste- ja noortelaulud, söögilaulud, hommiku- ja õhtulaulud.

Võistlustöö esitatakse ühehäälse viisina, millele on lisatud kas väljakirjutatud harmoonia või akordimärgid.

Konkursi auhinnafond on 50 000 krooni, välja antakse esimene, teine ja kolmas preemia ning vajadusel eripreemiad. Auhinnafond jaotatakse preemiate vahel komisjoni otsusega, kusjuures preemia antakse võrdsetes osades nii teksti kui viisi eest.

Võistlustööd esitada 1. oktoobriks 2007 laulu nime või teksti algussõnadega varustatud suures ümbrikus, millele on lisatud sama tunnustekstiga eraldi kinnises ümbrikus autori(te) nimi ja kontaktandmed, aadressil EELK Konsistoorium, Kiriku plats 3, 10130 Tallinn.

Hiljemalt kahe nädala jooksul kutsub peapiiskop kokku tulemuste hindamise komisjoni, kes vaatab laekunud võistlustööd läbi ja annab hinnangu hiljemalt 20. novembriks 2007. Konkursi tulemused tehakse teatavaks esimesel advendipühapäeval, 2. detsembril 2007.

EK