Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vaata, ma kuulutan teile suurt rõõmu!

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Ja see tähendab rahu. Mi 5:4

Ristiinimene peaks olema rõõmus. Jõulu ajal on lubatud olla ka suurtel pisut lapsemeelne. Isegi väga soovitatav, kuna see on hea instrument avamaks jõuluimet. See ime on seal kuskil ikka olemas ja vaid ootab lahtitegemist. Muidu kipub olema nii, et tähtsad ja tõsised asjad, millega oleme endid koormanud, jäävad selle ime avamise juures mannetuks. 

No püsib kinni – nagu oleme siis armetult kinni ka iseenestes. Seepärast imestagem ikka! Imetlegem! Kuni me oleme võimelised imetlema, seni oleme veel elus, oleme inimesed ja mitte robotid või ufolased. See maailm on imeilus, suur ja … rõõmus. Sellepärast, et Taevaisa vääristab seda. Ta vääristab seda oma sisenemisega sellesse. Looja tuleb maha. Tulemuseks on pilt lihtsast laudast, kus „Joosep valvab ja Maarjal on seal väike lapsuke põlvede peal“.

Imetlusega kaasneb rõõm. Ja sageli suudavad just lapsed õigesti rõõmustada, nagu nad oskavad ka õigesti vihastada. Ega siis Jeesus asjata öelnud, et „niisuguste päralt on Jumala riik“. Jumala riik! See tuleb nüüd maha: sajab tähena, langeb lumena, kingib uue alguse! See tähendab rõõmu ja see tähendab rahu.

Meelis-Lauri Erikson