Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vaatleb kristlikku maailma

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

 Äsja Eesti Kiriku egiidi all toimunud Iisraeli reisilt naasnud teoloogiadoktor Arne Hiob esitleb 31. märtsil kell 13 Tallinna Jaani kirikus oma raamatut «Religioon minevikus ja tänapäeval», mis ilmub Johannes Esto Ühingu väljaandena. Raamat on kokkuvõte aastate jooksul peetud loengutest ja kajastab kristlust ja maailmareligioone fundamentaalteoloogilises vaates. Kuna iga inimese sees on Hiobi sõnul Jumala aimdus, võiks raamat huvi pakkuda kõigile, kellele lihtsalt usu tunnistamisest on vähe või kes, vastupidi, soovib usule teaduslikku lähenemist. Käsitletud on religiooni olemust ja mõistet,  ilmutust, usku ja mõistust, hiina ja india usundeid ning nende võrdlust kristliku usuga, imede küsimust ja muud. Viimase kohta ütleb autor, et pole kedagi näinud mööda vett kõndivat, kuid muidugi on tema elus olnud hetki, mida ta on kogenud imena. «Kui inimeses ei ole usku, siis ei märka ta ka imesid,» ütleb Arne Hiob.
Arne Hiobi esimene raamat oli «Uusaja kristlikud mõtlejad». Käsil on ka kolmas raamat, mis räägib Iisraelist, kus Arne Hiob käis nüüd neljandat korda. Reisid  on aidanud selle kauge maa pärimusi ja pärimustega seotud paiku avastada. «Meid on infosulus hoitud. Need paigad on tõesti olemas ja lähevad kokku Uues Testamendis esitatuga,» kinnitab ta. Kahtlejatele on Arne Hiobil sõnum: «Meiegi ju mäletame, kus asuvad meie muinaspaigad. Üksikud kahtlevad, kas Lembitu oli olemas. Meeletud massid käivad praegu uudistamas algkristlikke paiku, mille pärimusi samuti algusest peale hoiti.»
Viimane reis pakkus taas palju meeldivat, aga ka kogemuse looduse võimsusest: nädalast reisi «õnnistati» kolm päeva kestnud vihmaga. Ilusat (ka ilma) oli siiski väga palju rohkem.
Rita Puidet