Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vaimuliku laulupeo laulikud on valmis

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Heli Jürgenson tutvustab trükist tulnud laulikuid. Foto: Tiiu Pikkur

Tuleva aasta 11.–13. juunil peetakse Tartus EELK kirikupäeva ja laulupidu «Mu mano tulge, latse».
Nüüd on valmis saanud laulupeo se­ga-, nais- ja lastekooride laulikud ning koorid võivad täie andumusega laule õppima hakata. Tulekul on ka valikkooride laulik. Laulupeo sihtasutuse juhatuse esinaise Heli Jürgensoni sõnul on repertu­aaris palju uusi laule ja need on väga ilusad. Ühtlasi kutsub Jürgenson koore üles end laulupeole registreerima, registreerimislehe leiab aadressilt www.eelk.ee/kiriku­paev2010/.
Kirikupäeva ja laulupeo raames toimub palju kontserte, kus saab kuulata mitmesugust muusikat. Avajumalateenistusel teenivad kaasa koorid, taas saab kuulata Mart Siimeri kantaati «Lapsed vaatavad maailma pääle…», kontserte annavad segakoor KOSK ja lastekoor Väike Küünal, kuulata saab popmuusikat jpm. Kolme päeva sisse mahub ka misjonikonverents, lastepäev, kiriku noortepäevad ja veel mõndagi huvipakkuvat.
Esimene suurem kirikupäev ja laulupidu toimus sajandivahetusel Pärnus. Seejärel otsustas EELK hakata neid üritusi pidama iga viie aasta järel ning 2005. aastal oligi Tartus tuhande osavõtjaga kirikupäev ja laulupidu.
2010. aasta kirikupäevale ja laulupeole oodatakse osavõtjaid nii Eestist kui kaugemaltki. Laulupeole on oodatud ka ilmalikud koorid, nii nagu paljud kirikukoorid laulavad tänavu suvel üldlaulupeol.
Laulupeo ettevalmistamisega tegeleb selleks loodud sihtasutus, mille nõukogu esimees on Jüri Ehasalu, liikmed on nii tuntud kirikumuusikud kui vaimulikud. Laulupeol astuvad üles nais-, mees-, sega- ja lastekoorid ning valikkoor ja muidugi ühendkoor, ei puudu ka pasunakoor.

Tiiu Pikkur