Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Välis-Eesti uus peaskaut asus ametisse

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eesti Skautide Liidu keskbüroo kolis uuest aastast Ameerika Ühendriikidesse, kus ollakse vähemalt neli järgmist mandaataastat.

Eesti Skautide Liidu uueks peaskaudiks on skm. Rein Linask ning keskbüroo liikmed skm. Allan Laupa, nskm. Agu Ets, nskm. Jaak Medvedev ja nskm. Viktor O. Vinkman. Põhikirja järgi kuulub keskbüroo koosseisu ka eelnev peaskaut skm. Jaan Lepp.

Välis-Eesti skautide keskorganisatsioon on teinud läbi mitu muudatust. Kohe pärast Eestist põgenemist moodustati esimesed eesti skautüksused Rootsis skm. Olav Rebase poolt oktoobris 1944. Saksamaal organiseerus eesti skautlus pärast II maailmasõda 1945. a skm. Herbert Michelsoni juhtimisel. Eestis tegutsenud skautluse õigusjärglaseks sai Eesti Skautide Malev, mida tunnustas ka Skautide Maailmaorganisatsioon (WOSM).

Skautide maailmakonverentsil 1947. aastal need õigused kaotati. Loodi uus keskorganisatsioon Eesti Skaudid Paguluses, mis võttis hiljem nimeks Eesti Skautide Liit. Sellega on uus keskbüroo õigusjärgne eesti skautide juhtorgan, mille juured ulatuvad tagasi Eestisse. Pärast taasiseseisvumist on Skautide Maailmaorganisatsiooni liige ka kodumaal tegutsev Eesti Skautide Ühing.

Eesti Skautide Liidu kõrgemaks võimuks on Esindajate Kogu, kuhu Välis-Eesti skautmalevad valivad oma esindajad. Käesolevalt on liikmesmalevateks Kanada, Rootsi ja USA malevad. Oma ametikohustuste alusel kuuluvad Esindajate Kogusse ka malevate juhid, skautmasterite kogude esimehed, keskbüroo liikmed ja endised peaskaudid.

Tava kohaselt liigub ESL keskbüroo mööda eri riikides asuvaid eesti skautmalevaid, viimased 16 aastat asus keskbüroo Kanadas.

EK