Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Välisuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Perenõustamine on nõutumaid tegevusvaldkondi
Soome koguduste 43 perenõustamiskeskusesse pääseb suure tungi tõttu suhte-, lahutus- või vägivallaprobleemidele abi otsima vaid iga viies pealinna ja iga teine muu piirkonna elanik. Abisoovijateks on peamiselt noored lapsevanemad, kellest 42 protsenti on mehed.
Soome koguduste perenõustamise traditsioon sai alguse 1944. aastal Tamperes. Kiriku perekeskuse peasekretäri Martti Esko sõnul ei ole riigis praegu ühtegi teist ligi kolmesaja töötajaga ja kõigile kättesaadavat abielusid ja perekondi nõustavat teenusepakkujat.
Mullu käis Soomes perenõustamisel 17 447 inimest, kellega peeti 82 947 nõustamisvestlust.

Kabel kaubanduskeskuses
Helsingi ülikooli kirikusotsioloogia dotsendi Anne Birgitta Pessi värske uurimuse kohaselt tähistab Soomes Espoos Iso Omena (Suur Õun) kaubanduskeskuses tegutsev kogudus paljude inimeste jaoks kogukonnatunnet, ühtekuuluvust ja hoolimist.
Mullu sügisel kaubanduskeskuse enam kui neljasaja kliendi, ettevõtja ja töötaja seas korraldatud küsitlusel põhinevast uurimusest selgus, et kaks kolmandikku küsitletuist olid koguduse tegevusest kaubanduskeskuses teadlikud. Kolm neljandikku küsitletuist teadsid Vaikuse kabelist ja enam kui pooled kaubanduskeskuses töötavast õpetajast.
Uurimuse kohaselt peavad küsitletud koguduse tegevust kaubanduskeskuses tähtsaks ja paljud neist sooviksid selle laienemist. Kabelis käinud rõhutavad selle tähendust kogudusekontakti hoidjana ning lohutuse, vaikuse ja palve kohana.
Vaikuse kabel ja koguduse ringiruumid on Iso Omena kaubanduskeskuses Olari koguduse ja Espoo koguduste liidu toetusel avatud 2001. aastast. Olari koguduse projektitöötaja Leena Lenkkeri teada on Soomes avatud veel kaks kaubanduskeskuse kabelit: Helsingis Vuosaaris ja Oulus, ent nende juures ei ole ringiruume.
Vaikuse kabelisse oodatakse inimesi palvetama ja mõtisklema, väljaspool kabeli lahtioleku aega on selles võimalik korraldada väikseid õnnistamis- ja ristimisüritusi. Koguduse ringiruumides saavad lapsed ja täiskasvanud mängida, laulda, meisterdada ja palvust kuulata. Samas tegutsevad ka beebide muusika- ja naiste vestlusring ning korra nädalas saab piibliloengu järel tekkinud mõtted paberile joonistada ja nende üle arutleda.

Soome kiriku infokeskuse materjale vahendas
Marge Hõbe