Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Videokonverents juhtimisest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Chicagos Willow creeki koguduse aias on pildile jäädvustatud (vasakult) Jana ja Kenno Leier, Meelis Kibuspuu ja Henri Lehtsaar. Foto: erakogu

Kõik organisatsioonid, sõltumata nende suurusest või eesmärkidest, tegelevad iga päev juhtimisega.

Juhtimise tõhususest sõltub organisatsioonide edukus ning head juhid mõistavad seda, püüdes pidevalt arendada oma juhtimisoskusi. Ka kogudused vajavad juhtimist – Jumala juhtimist, aga ka inimeste juhtimist. Koguduste juhtidel lasub suuremgi vastutus kui teiste organisatsioonide juhtidel, sest nendest sõltuvad inimelud.
Kogemus Chicagost
Igal aastal toimub Chicago külje all Willow Creeki koguduses juhtimisalane konverents Global Leadership Summit (GLS). Sellest saab satelliidi vahendusel osa üle 50 000 inimese Põhja-Ameerikas ning hiljem jõuab see video vahendusel veel 117 linna 56 riigis üle maailma. Willow Creeki Assotsiatsiooni sõnum GLS konverentsile on, et iga Kristuse järgija, kellel on kutsumus olla juht, arendaks pidevalt oma juhtimisoskusi, et seeläbi paremini teenida kohalikku kogudust või organisatsiooni, mida nad juhivad.
Konverentsi korraldajad usuvad, et muutes koguduse juhte, muutuvad kohalikud kogudused ja seeläbi ka kogudusi ümbritsev ühiskond.
Mul oli võimalus sel aastal Chicagos kohapeal viibida ning saadud elamus oli inspireeriv. Lisaks loengute tasemele jättis väga sügava mulje konverentsi korraldus – iga väikseimgi detail oli põhjalikult läbi mõeldud ning külalistena tundsime ennast konverentsil väga teretulnutena.
Meeldiva lisaväärtusena on külalistele organiseeritud kodumajutus. Arvestades külaliste rohkust eeldab see suurt hulka peresid, kes on valmis kümne päeva jooksul neid võõrustama. Inimeste teenimine on üks Willow Creeki koguduse tunnusmärke ning võisime isiklikult kogeda, kui tõsiselt seda võetakse. Suure osa konverentsi ja koguduse tööst teevad ära vabatahtlikud, kes on innustunud soovist teenida inimesi nende oskustega, mis neile on antud.
Novembris ka Eestis
Sel aastal on meil esmakordselt võimalus sellest juhtimiskonverentsist osa saada ka Eestis. Tegu on videokonverentsiga, mis toimub 14.–15. novembrini nelipühi kiriku Tallinna konverentsikeskuses, kus on võimalik jälgida loenguid tippjuhtidelt üle maailma. Kuigi kõned jõuavad meieni tõlgituna video vahendusel, siis muu seda ümbritseva panevad kokku eestlased ise – sissejuhatused loengutesse, muusika, kohvipausid, palve, arutelud, koolitusmaterjalid jne.
Kõnelejateks on pastorid ning juhid era- ja avalikust sektorist. Loengute teemad on väga praktilised ning ka innustavad. Juttu tuleb tasakaalu leidmisest töö ja kodu vahel; sellest, mis eristab suurepärast organisatsiooni heast organisatsioonist; sellest, mis tekitab meis rahulolematust ning paneb meid tegutsema, ja muudel juhtimisalastel teemadel.
Minu ja paljude teiste isiklik kogemus on, et sellelt konverentsilt on midagi kaasa võtta kõigil juhtidel – pastoritel, väikegrupi, äriettevõtte, avaliku sektori, koguduse tööharu juhtidel jt.
Konverentsi korraldajaks on Eesti Evangeelne Allianss ning me ootame sinna osalema juhte erinevatest konfessioonidest ning ka era- ja avalikust sektorist. Registreerunud on juba üle 220 inimese, kokku on osalejatele kohti ette nähtud 300.
Täpsemat infot registreerimise, konverentsi olemuse ja kõnelejate kohta leiate aadressil http://www.willowcreek.org.ee.

Henri Lehtsaar,
GLS projektijuht