Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Viimsi kirikute päevad lõpetas Rõõmupidu

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Võimsalt kõlas kiituslaul Viimsi Püha Jaakobi kirikus. Mari-Ann Kelam

Aeg möödub laulva kiirusega. Nii võiks nimetada kiiret aja kulgu, mis nüüdseks on möödunud päikselisest 13. septembri päevast.

Just sel päeval kulmineerusid Viimsi kirikute päevad suursündmusega Viimsi Jaakobi kirikus – muusika ja sõnaõhtuga, kus osales üle saja laulja, sõnaga teenisid nii valla kui ka kirikute esindajad ning kuulamas oli kirikutäis inimesi.
Viimsi kirikute päevade korraldamisega alustasime juba talvel ning siis sai kokku pandud ka Rõõmupeo (nimetasime peaüritust just nii) programm. Muusikaline juht Maarja Vardja oli algusest peale veendunud, et pakume osalemisvõimalust kõikidele kirikukooridele, mitte ainult lähedal tegutsevatele.
Nii tulidki Viimsisse koorid ka Pärnust, Hiiumaalt, Tallinnast ning Rapla- ja Järvamaalt. Muusikaline sõnum oli võimas ning koori ja solistide hääled ning saateansambli helid täitsid Viimsi kiriku. Solistidena rõõmustasid kuulajaid Hanna-Liina Võsa, Keiti Roosimägi, Mirjam Kivisild, Joosep Serva ja Samuel Reinaru.
Rõõmusõnumiga teenis ehk peakõne pidas Ilkka Puhakka Soomest, keda tõlkis Joel Reinaru. Ilkka oma muhedal moel ning Joel oma ladusa tõlkega pani kirikutäie rahvast kord naerma, kord tõsiselt pead noogutama ning mis kõige tähtsam – nelikümmend minutit kestnud kõne-tõlke ajal ei vaadanud keegi kella! Rõõmusõnum sai rõõmsa kergusega inimestele edasi antud.
On tore, et Viimsi kirik, mis asub tänavate ristumiskohas ja merele lähedal, on samas ka kohalikele inimestele lähedal. Lähinaabritekski on oma valla kodud ja Rannarahva Muuseum. Kirikute päevade nädala jooksul olid kirikuuksed avatud iga päev ning eesmärk oli just neile, oma koduvalla inimestele näidata, et teid oodatakse – uksed on avatud! Ka pärast kirikute päevi.
Kipume vahel arvama, et oh need kohalikud, kes siin elavad, teavad ju niikuinii, et meie uksed on avatud ja ootame neid. Siiski ei pane me üsna tihti tähele just seda, mis on liigagi lähedal.
Seetõttu usun ja loodan, et melu ja aktiivsed tegevused, mis toimusid sel nädalal ümber Viimsi kirikute, tõmbasid tähelepanu ning lahtisest kirikuuksest välja kostnud Rõõmupeo helid toovad ka edaspidi inimesi kirikusse – just kohalikke, Viimsi valla elanikke.
Sigrid Põld