Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Villem Reimani kolleegium tegutseb

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

28. juulil viis aastat tagasi asutati Kolga-Jaanis Villem Reimani Kolleegium, et koondada ja talletada tema vaimset pärandit, propageerida ta rahvuslikke, aja proovile vastu pidanud ideid ning suurmehe mälestust.

Istuvad (vasakult) Ants Tooming, Kristjan Raba, Tarmo Piir; seisavad Hovard Nurme, Urmas Petti, Peeter Tulviste, Tiit Rosenberg, Tarvo Siilaberg ja Hando Runnel.

Istuvad (vasakult) Ants Tooming, Kristjan Raba, Tarmo Piir; seisavad Hovard Nurme, Urmas Petti, Peeter Tulviste, Tiit Rosenberg, Tarvo Siilaberg ja Hando Runnel.

Kolleegium toetab oma liikmeid ja kõiki, kelle tegevus ühel või teisel viisil on seotud Villem Reimaniga. Selleks tullaksegi igal aastal kokku Kolga-Jaanis, paigas, kus Reiman töötas kiriku ja rahvusliku tegevuse eestvedajana. Vahepeal peetakse koosolekuid teistes suurmehe elu ja tegevusega seotud paikades – Pärnus, Kõpu vallas, Tartus jm.

Liikmeid on kolleegiumil piibellik arv – 12: Kristjan Raba, Piret Noorhani, Helir-Valdor Seeder, Mart Laar, Hovard Nurme, Tarmo Piir, Tarvo Siilaberg, Hando Runnel, Tiit Rosenberg, Peeter Tulviste, Tiia Tulviste, juhatuse esimees Ants Tooming.

Pärast tänujumalateenistust avati ettekandekoosolek. 2005 anti kolleegiumi eestvedamisel välja kordustrükk August Palmi raamatust «Villem Reiman», sel aastal, 28. juulil toimunud kohtumisel oli aga elavalt kõne all uue, peatselt ilmuva kogumiku kaanekujundus. Paari kuu pärast on nimelt oodata toimetatud väljaannet suurmehe seni avaldamata kõnedest ja kirjavahetusest, samuti tema teemalistest uurimustest ja sõnavõttudest.

Sellega seostus hästi kolleegiumi liikme, ajalooüliõpilase Tarmo Piiri ettekanne, kelle bakalaureusetöö põhinebki V. Reimani arvukal kirjavahetusel, peetud 19. ja 20. sajandi vahetusel.

Kolleegiumi avatud aastapäevakoosolek toimus Kolga-Jaani Villem Reimani rahvamajas. Saalis oli välja pandud stend kolleegiumi tegemistest. Ilm soosis ka päeva lõpetavat traditsioonilist jalgpallimatši EÜSi ja korporatsiooni Fraternitas Liviensis liikmete vahel, mille viimased võitsid 7 : 3. Päeva lõpetuseks söödi ühiselt suppi.

Juune Holvandus