Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Viru praostkonna sügissinod

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Ettekannet peab Urmas Karileet, istuvad Margus Punane (vasakult), Tiit Salumäe ja Tauno Toompuu. Erakogu

7. novembril kogunesid Viru praostkonna vaimulikud ja sinodisaadikud sügissinodile.

Pärast Rakvere Kolmainu kirikus peetud missat ja kohvilaua osadust tervitas sinodit Rakvere uus linnapea Triin Varek, kes suvel sai tähistada oma hõbeleeripüha. Pärast linna plaanide tutvustamist ja rõõmu tegevate teemade jagamist tänas ta ka kogudust hea koostöö eest paljude ürituste korraldamisel ja intellektipuudega inimestega tehtavas töös.
Praost Tauno Toompuu ja Haljala koguduse juhatuse esimehe Margus Punase juhatusel käsitleti praostkonna tuleva aasta eelarvet ning tegevuskava, mis ka üksmeelselt heaks kiideti. Tegevuskavas tõsteti esile kolme teemat. Uue asjana võetakse praostkonnas kasutusele koguduste ja vaimulike vaheline eestpalvekava, mille koostamisega tegeleb abipraost Meelis-Lauri Erikson. Ühendust ja vaimulikku toetust koguduste vahel lisab ka kirikuõpetajate koosolekute tihedam pidamine kord kuus ning kõigile koguduste töötegijatele mõeldud retriit sügisel.
Piiskop Tiit Salumäe soovitas igal kokkusaamisel pidada piiblitundi, et peale asjade arutamise oleks ka vaimulik osa ning samas saaks näha vaimulike võimet Piibli tõdede õpetamisel. Kolmandana arutati kiriku laulupeoaasta puhul peetava praostkonna kevadise laulupeo korraldamist Rakveres.
Sinodi lõpus keskenduti väikerühmatööle. Narva ja Käsmu koguduse õpetaja Urmas Karileet pidas lühikese ettekande väikerühmatöö võimalustest ja vormidest kogudustes. Siis oli igal sinodisaadikul võimalus ise saada kogemus väikerühmast. Osaleda sai praostkonnas juba tegutsevate väikerühmade pooletunnistes näidiskogunemistes, millest igaüks sai valida kaks.
Nii saadi uusi kogemusi piiblitunnist Käsmu moodi, meeste osadusest (seekord ka naistele!), seitsme sammu piiblitunnist, palveringist ning osadusringist. Loodetavasti pakkusid need ideid ja oskusi ka oma koguduses selle tähtsa töövaldkonna arendamiseks.
Liisa Rossi