Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

35 aastat vaimuliku ametis

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eesti Kaitseväe peakaplan kolonelleitnant Tõnis Nõmmikul täitus 6. augustil 35 aastat ordinatsioonist.
Kui Nõmmik 1967. aastal ordineeriti, teenis ta Sao Paulo kogudust Brasiilias. 27 aasta jooksul on hingekarjase ametit tulnud pidada ka Argentiinas ning Kanadas, kus ta oli Hamiltoni Esimese Eesti koguduse õpetaja ning Kanada praostkonna abipraost.
Nõmmikul on tulnud täita Konsistooriumi assessori ülesandeid ning lisaks on ta olnud Torontos E.E.L.K. Lauluraamatukomitee sekretär. Aktiivse inimesena on Nõmmik ka 1870. aastal asutatud Eesti Üliõpilaste Seltsi liige.
Kanada kogudusest pensionile jäänud, naasis Nõmmik kodumaale. «Eestisse tulles olin peaaegu arvamusel, et koguduseõpetaja amet on nüüd enam-vähem selgeks õpitud,» jutustab Nõmmik.
Alates 1995. aastast on Nõmmik Eesti Kaitseväe peakaplan. Nagu ta ise ütleb, on ta nüüd vähem vaimulik ja rohkem staabiohvitseri ning bürokraadi ristsugutis. 2000. aastal sai ta silmapaistva tegevuse eest Eesti Kaitseväe kaplanaadi arendamisel Eesti Kirikute Nõukogu aastapreemia.
Täiesti võõrdunud ta kogudusetööst siiski ei ole, teenides aeg-ajalt Tallinna ümbruses asuvaid kogudusi.
Pidupäeva tähistas Nõmmik kaplanitega Kaitsejõudude Peastaabis.
69aastane Tõnis Nõmmik on Eesti Kaitseväes vanim tegevteenistuses olev ohvitser. «On aeg hakata järjekordselt pensionist mõtlema,» muheleb Nõmmik. Aga kuna tuleva aasta veebruaris toimub Eestis 14 ülemaailmne sõjaväeliste peakaplanite konverents, eeldab Nõmmik, et vähemalt selle ajani või natuke kauem, on ta ametit täitmas. «Nii annan noortele kaplanitele enesetäiendamiseks rohkem aega ja võimalusi,» mõtiskleb Nõmmik, kes on oma eluga rahul ja selle eest tänulik Jumalale.
Erle Iher