Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

50 aastat naiste ordinatsiooni Eestis

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Laine Villenthal (1922–2009) oli EELKs esimene naine, kes sai 16. novembril 1967. a ordinatsiooni.
Arhiiv

Kutsume osalema konverentsil „Reformatsiooni viljad ja väljakutsed: 50 aastat naiste ordinatsiooni EELKs ja 500 aastat reformatsiooni“. Konverents toimub 7.-8. septembril Tallinnas Balti Misjonikeskuses (Narva mnt 51).
Esinejaid on kutsutud nii akadeemilisest maailmast kui ka kirikutest, nende seas peapiiskop dr Antje Jackelén Rootsist, piiskop dr Tamás Fabiny Ungarist, Läti ülikooli usuteaduskonna dekaan prof dr Dace Balode, prof dr Marianne Bjolland Kartzov (Oslo ülikool), dr Mikko Ketola (Helsingi ülikool), dr Elaine Neuenfeldt Luterlikust Maailmaliidust ja mitmed teised nii Eestist kui välismaalt.
Ettekanded käsitlevad ajaloolisi ja kaasaegseid kogemusi ja kaalutlusi seoses naiste ordinatsiooniga eri maades (Eesti, Ungari, Soome, Poola, Läti, Saksamaa), hermeneutika ja eksegeesi sõlmküsimusi tänapäeval ja minevikus ning probleeme, mis sunnivad ühiskondi ja kirikuid muutuma, jmt.
Konverentsi eesmärgiks on olla hariv ja inspireeriv sündmus, mis julgustab nii kirikuid kui nende liikmeid Martin Lutheri jätkuva reformatsiooni ja uuenemise vaimus.
Teretulnud on ka külalised meie oikumeenilistest partnerkirikutest, teoloogiaüliõpilased Eestist ja välismaalt ning inimesed, kes on lihtsalt huvitatud, kuidas me üheskoos – nii religioossed kui ka mittereligioossed inimesed – loome meie ühise maailma.
Konverentsi töökeelteks on eesti ja inglise keel, ettekannetel on sünkroontõlge.
Märkige mällu ja kalendrisse, registreerumine algab peatselt!
Ühendus Naised Teoloogias