Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Aabrahamlike usundite esindajad kohtusid palvuseks 

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

13. märtsil toimus Soome Yle Radio eestvõttel Helsingis Kallio koguduse Alppila kirikus rahupalvus Ukraina toetuseks. Eriliseks tegi selle asjaolu, et kirikus said kokku kolme maailmausundi esindajad – juudid, kristlased ja muslimid. 

Sündmuse korraldusmeeskonda kuulunud kantor Dagmar Õunap, eestikeelse kogudusetöö koordinaator, selgitas Eesti Kirikule, et aega palvuse ettevalmistamiseks oli 10 päeva ja arvestama pidi kõigi usurühmade sooviga. Eesmärgiks oli väljendada toetust Ukrainale ning toonitada, et seda soovivad kõigi Soomes tegutsevate suuremate religioonide esindajad ühiselt. Kirik oli dekoreeritud Ukraina värvides.

Rahupalve pidasid Hamina õigeusu kiriku piiskop Sergei, ülemkarjane Jean Claude Kabeza katoliku kirikust, Soome islamikoguduse juhatuse esimees Gölten Bedretdin, Helsingi juudi koguduse ja Soome juudi koguduste kesknõukogu esimees Yaron Nadbornik ning Soome baptistikoguduste esindaja, konfessiooni juht Jari Portaankorva. Evangeelset luterlikku kirikut esindasid Turu peapiiskopkonna piiskop Mari Leppänen, Soome Misjoniseltsi tegevdirektor Rolf Steffansson ja Helsingi Kallio koguduse ülemkarjane Riikka Reina. Palveid ja psalme loeti kirikus ka ukraina ja heebrea keeles. Kirikusse kogunenud eri religioonide esindajad mõistsid ühemõtteliselt hukka Venemaa sissetungi Ukrainasse ja religiooni kasutamise ettekäändena sõja õigustamiseks. Palvus pälvis Soome ühiskonnas laialdast tähelepanu. Dagmar Õunapi sõnul olid 90% kommentaaridest positiivsed. Kriitikat tehti ka, näiteks küsides, kas kirikus Koraani lugemine ning muslimite palvetamine koos kristlastega on õige.

Rahupalvust saab järelvaadata Yle Areenast: https://areena.yle.fi/1-50846364