Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Aasta 2016 on eluväärtuste aasta

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

EKN-logo_web_vEesti Kirikute Nõukogu (EKN) on nimetanud käesoleva, 2016. aasta eluväärtuste aastaks.

Aasta jooksul korraldab EKN neli teemanädalat, mis keskenduvad tervele inimesele, tervele perekonnale, tervele ühiskonnale ning tervele loodusmaailmale.
«Terve inimene, terve perekond, terve ühiskond, terve loodus – Eesti Kirikute Nõukogu kutsub nende väärtuste järgi elama ja tegutsema kõiki eestimaalasi, kogukondi, organisatsioone, valitsejaid,» ütles EKNi president Andres Põder. «Tahame, et inimestel oleks Eestis hea ja turvaline elada, ning usume, et selleks on vaja ühiselt tegutseda.»
Andres Põderi kinnitusel sõltub püsiväärtuste hoidmisest Eesti elu jätkusuutlikkus. «Teemanädalatel kutsutakse kaasa mõtlema kõiki inimesi ja ühendusi,» märkis ta. «Kiriku ülesanne on seista püsiväärtuste eest, olla nende propageerija ja arendaja. Kui inimesed ei tea, mis on õige ja ühiselt väärtuslik, on seda väga raske ka õigeks ja väärtuslikuks pidada.»
27. märtsist 3. aprillini oli tähelepanu all terve inimene, inimelu ja -arengu füüsiline ja vaimne terviklikkus. Tallinna ülikoolis peeti 1. aprillil hariduskonverents «Voorused ja väärtused».
1.–8. maini keskendutakse tervele perekonnaelule ja selle võimalikkusele kärgperede maailmas. 2. mail korraldab EKN koos SAga Väärtustades Elu emadepäeva konverentsi peresuhetest.
13.–20. augustini räägitakse tervest ühiskonnast ja selle tasakaalustatud arengust. Arvamusfestivali ja Eesti iseseisvuse taastamise 25. aastapäeva aegu otsitakse lahendusi terve ja kestliku ühiskonnaelu edendamiseks Eestis.
2.–9. oktoobrini räägitakse loodusest kui Loojale kuuluvast elukeskkonnast. Lõikuspühal kutsutakse eestimaalasi tänulikkusele ja teadlikkusele terve ja puhta looduse ning kõigi loodusandide keskel.
Lisainformatsioon: www.ekn.ee.
Eesti Kirik