Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Aasta juhatuse esimees on Tiina Võsu Lääne-Nigulast

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tiina Võsu saab teha seda, mis tõelist rahuldust pakub. Foto: Sirje Semm Kuue kandidaadi hulgast valiti koguduste juhatuste esimeeste II konverentsil selle aasta juhatuse esimeheks Tiina Võsu, kes on Lääne praostkonna Lääne-Nigula koguduses oma ametis olnud 13 aastat.

Kodukogudus ning praostkond, kes oma kauaaegse töötegija kandidatuuri üles seadsid, iseloomustavad Tiina Võsu kirikutööle täiuslikult pühendunud inimesena.
Temas on hea administratiivne ja majanduslikult mõtlev juht ühendatud sooja südamega kaaskristlasega, kellel on aega ja võimet teha praktilist hingehoiutööd. Tema poole pöörduvad nõu saamiseks kolleegid, teiste hulgas usaldavad teda nõuandjana teisedki koguduste juhatuste esimehed.
Tiina Võsu on tegev mitmel rindel. Näiteks on ta olnud EELK kirikukogu ilmiksaadik Lääne praostkonnast ja töötanud praostkonna sekretärina. Kogudusetöö kõrval on Tiina ametis misjonikeskuses. Tiina Võsu on Euroopa Kristlike Naiste Foorumi Eesti koordinaator. 
«Kuigi ma teadsin, et mind soovitakse esi­tada, ei uskunud ma lõpuni enda kandidatuuri võitu. Kuidagi uskumatu tundus, et kõigi nende tublide inimeste seast langeb valik just minule,» kinnitab Tiina Võsu Eesti Kirikule temale omase tagasihoidlikkusega.
Kui uurime, mida hindab neljandat perioodi oma koguduse juhatuse esimeheks valitu kiriklikus töös olulisemaks ning mida näeb enda suurema ülesandena, vastab Tiina: «Ennekõike ikka inimesi, keda teenima meid on kutsutud. Katsun aidata luua ja hoida seda kohta, kus kõigil oleks hea olla. Et see koht oleks soe ja puhus, et selles oleks Jumala perekonnal hea üheskoos olla. Jah, koduse õhkkonna loomist pean esmatähtsaks.»
Tiina Võsu nimetab ennast õnnelikuks inimeseks: «Minu töö ja kutsumus on sama. Saan teha seda, mis tõelist rahuldust pakub. Mida võiksin veel elult tahta!»
Kes teeb, sellelt ka nõutakse. Tiina ise ei hinda, et ülesandeid oleks liiga palju või nende koorem üle jõu raske. «Küll Jumal aitab. Ja kui ikka on väsimus, siis tuleb võtta aega puhkuseks,» kõlab tema ellujäämise retsept.
Tänu kiriku tunnustusele ning sellega seotud 20 000 krooni suurusele rahalisele preemiale on Tiina Võsu neil päevil puhkuseplaane tegemas: «Usun, et sellest tuleb üks kosutav palverännak pühale maale, aga midagi täpsemat ma ei ole veel suutnud planeerida ega korraldada.» 
Eesti Kirik