Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ainult üks küsimus

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Isamaaliidu Lääne-Virumaa piirkonna juhatus esitas 13. juunil valitavasse europarlamenti kandideerima Tunne Kelami, Mart Laari ja Algur Kaerma. Kas koguduseõpetaja ja linnavolikogu esimehe kogemused on piisavad tööks europarlamendis?
Algur Kaerma, Tapa Jakobi koguduse õpetaja, Tapa linnavolikogu esimees:
Mõningased kogemused tööks Euroopa Parlamendis on vaid praegustel Eestist lähetatud vaatlejatel. Kõigil teistel on teadmine, mis saadud kas lugemuse või praktilise suhtluse teel. Kirikuõpetaja ning volikogu esimehe teadmiste ja kogemuse tasand annab hea aluse pürgimaks europarlamendi liikme kohale. Hispaania ning itaalia keelega on mul hetkel raskusi, kuid saksa, inglise, vene, soome ja taani keel ning kevadeks lisanduv prantsuse keel annavad lisaks eelnevale suurepärase lisavõimaluse kommunikatsiooniks.
Eurotemaatika on kohalikke omavalitsusi lähedalt puudutanud juba viimased kolm aastat. Rakendatud meetmed ja projektid on alati nõudnud tõsist tähelepanu. Täna on juba aktuaalne kiriku astumine siseruumidest väljapoole. Kiriku struktuuride majanduslik sidustatus vajab lähemal ajal ekstraordinaarseid väljakutseid. Siin tuleb leida uusi mudeleid Euroopa Liidu programmide kaudu.
Euroopa ei tunne mind ja mina ei tunne Euroopat, aga olen temast kuulnud ja lugenud. Ma soovin Euroopasse minna, et talle ütelda tähtsaid asju Eesti kohta. Parim tee on seda teha europarlamendi kõnetoolist.
Minu kandidatuuri esitanud inimesed on oma valikutes selginenud ja ustavad aatekaaslased. Arvan kindlalt, et usu konstruktiivne vastutus ja Euroopa Parlamendi poliitiku tegevus suudavad teineteisele pakkuda olulisi ülesandeid, et ligimese väärtustamine ja elu hoidmine oleksid jääavad suurused.