Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ainult üks küsimus: Kas võtsid kerge südamega vastu ametikoha uues kiriku struktuuris OÜ Kiriku Varahaldus?

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Urmas Viilma, OÜ Kiriku Varahaldus juhataja:
Kuulsin nimetatud asutuse loomisest suvel, mil oli majandusassessor Jaan Tammsaluga juttu, et asutuse nõukogusse otsitakse vaimulikku, kel on olnud oma koguduses kinnisvara ja teiste majandusküsimustega tõsisem kokkupuude. Alles sügisel kandideerisin peale pikka kaalumist, palvetamist ja abikaasaga nõupidamist asutuse tegevjuhiks. Loomulikult ei teinud ma seda kerge südamega. Vastupidi, otsust tehes mõistsin hästi, et uus amet Tallinnas tähendab pikemas perspektiivis loobumist oma senistest ülesannetest Pärnu-Jakobi koguduses ja Pärnu praostkonnas.
Igasugustest praktilistest küsimustest märksa raskem oli aga kindlasti kogu situatsiooni emotsionaalne külg. Abikaasa on Pärnu-Jaagupi lähedalt pärit ja tema vanemad elavad seal praeguseni. Ka minu jaoks on kümme aastat vaimulikuna Pärnu-Jaagupis olnud seni kauneim aeg ja ilusaim töö, mida mul teha on tulnud. Loomulikult poleks see nii ilma koguduse tugeva toetuse ja Jumala õnnistuseta.
Lisaks Pärnu-Jakobi kogudusele olen 10 aasta jooksul jõudnud abipraosti kt ülesannetes teenida pikemat või lühemat aega kõigis Pärnu praostkonna kogudustes. Eriliselt südamelähedaseks sai Pärnu-Jakobi kõrval tilluke Tõstamaa kogudus, kus inimeste ustavus ja usukindlus andis jõudu ka mulle. Kõik see oli muutunud väga südamelähedaseks.
Uude ametisse asudes andsin endale üheselt aru, et see tähendab uut etappi enda ja oma lähedaste elus, palju muudatusi ja keerulisi otsuseid. Otsust aitas teha teadmine, et ka uues ametis ei pea ma täielikult kõrvale jätma kirikuõpetaja kutset, vaid saan jätkata vaimulikuna kirikutöös, kui mind vajatakse.
Tegelikult on kirikutöö ehk töö kiriku heaks ju ka kõik see, mida saan teha OÜ Kiriku Varahaldus juhatajana. Asutus on loodud ühe peamise eesmärgiga – luua kirikule majanduslikke lisaväärtusi, püüdes kasutada paremini kõiki talente, mis meie kätte on usaldatud. Palun Jumala õnnistust, et uus asutus ja uus ametikoht täidaksid eesmärki toetada kirikut tervikuna siin ajalikus ja ajutises maailmas Kristuse antud ülesannet täites.