Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Aktuaalne. Ove Sander: õppeaasta algas väga hästi

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Usuteaduse Instituuti asus sel sügisel õppima 27 ja pastoraalseminari neli inimest.
Pastoraalseminari juhataja Ove Sander (pildil) on sisseastujate arvuga väga rahul. «Rääkides nagu nõukogude aja kolhoosiesimees – see on rohkem kui mullu. Kartsime, et tulemas on rasked ajad, meil on ju õppimine tasuline, ja üliõpilasi tuleb ehk vähem. Aga vastupidi, hoopis rohkem tuli. Me oleme selle eest väga õnnelikud ja tänulikud. Ilmselt panevad rasked ajad inimesi mõtisklema tõsisemate teemade üle,» arvas Sander ja lisas, et eriti võis rõõmustada kristliku kultuuriloo magistriõppesse astujate üle, keda oli kokku 12.
«See näitab, et tegemist on väga hea kavaga, mis toetab kiriku missiooni ühiskonnas. Kuigi selle õppekava läbinud ei lähe alati otseselt kirikusse tööle, viivad nad kristlikku sõnumit ja mõtteviisi kohta, kus töötavad ja toimetavad.»
Pastoraalseminari asusid vaimuliku ametit õppima Tiina Kliiman, Teele-Triin Niinemäe, Tiina Ool ja Tõnis Kark.
«Kui pastoraalseminari tuleb aastas neli-viis-kuus inimest, siis toidame sellega kiriku vajaduse ära. Võib öelda, et oleme igati rahul ja õppeaasta algas üle ootuste hästi,» hindas Sander.
Praegu on UIs sisseastumiseks avatud veel diakoonia ja sotsiaalteenuste magistriõpe. Teoloogiahuvilisi üliõpilasi ootab 22. septembrini ka Tartu Teoloogia Akadeemia. Samuti saab usuteadust sel õppeaastal tudeerima asuda Tartu ülikooli avatud ülikooli.

Merje Talvik