Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Algab sotsiaalse ettevõtja konkurss

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Heateo sihtasutus kuulutab välja sotsiaalse ettevõtja konkursi.

Konkursil on oodatud osalema inimesed, kellel on uus idee, kuidas mõnda muret ühiskonnas paremini lahendada ja tõsine tahtmine see ellu viia. Eeltaotluste tähtaeg on 1. november. Konkurssi puudutav info on internetis aadressil www.heategu.ee/konkurss.

Konkursi eesmärk on otsida üles algatused, mis võivad Eesti ühiskonda kõige rohkem muuta. Heateo sihtasutus nõustab neid algatusi ning aitab leida koostööpartnereid, kellega koos ideed teoks teha.

Üks kuulsamaid sotsiaalseid ettevõtjaid maailmas on šotlane Mel Young, kes on leidnud praktilisi lahendusi koduta inimeste abistamiseks. 1993. aastal asutas ta ajakirja Big Issue, mida müüakse ainult tänaval ja mida müüvad kodutud. Nad saavad endale 60% iga müüdud eksemplari kaanehinnast ehk umbes 14 krooni ajakirja kohta. 12 aasta jooksul on kodutud teeninud seda ajakirja müües kokku ligi 10 miljonit naela – see on 230 miljonit krooni.

«Sotsiaalsed ettevõtjad ammutavad oma visioonidest enestele jõudu ning suudavad sütitada ja kaasata teisi, kellega oma unistust ellu viia. Arengu eestvedajad on alati olnud inimesed, kes pole rahul praegusega ning otsivad ja loovad paremat tulevikku – paremat mitte enese, vaid ka teiste jaoks,» ütles Linnar Viik, Heateo sihtasutuse kaasasutaja.

Sotsiaalse ettevõtja konkursile on oodatud nii ideed, mis on Eesti kontekstis täiesti uued, kui ka need, mida on juba hakatud ellu viima. Konkurss ei ole valdkondlikult piiratud – ideid võib esitada hariduse, tervishoiu, keskkonna, sotsiaalvallas ja teistes valdkondades.

Iga hea idee puhul peetakse oluliseks ka seda, et algataja oleks valmis ennast pühendama selle idee elluviimisele. Sihtasutus Heategu on varem algatanud Eestis erinevaid heategevuslikke ja ühiskondlikke projekte. Loodud on internetiportaal www.heategu.ee, et iga inimene leiaks endale sobiva võimaluse teha midagi head kas siis vabatahtlikuna või annetajana.

Info: artur@heategu.ee,  tel 516 2942.

Artur Taevere,
Heateo SA juhataja