Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Alustas järjekordne imeline piibli- ja misjonikursus

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

piibli- ja misjonikursus ei jäänud muusikast ilma sellelgi aastal, lauldi, mängiti pilli ja nauditi seltskonda.
Erakogu

Eelmisel nädalavahetusel alustas juba viiendat korda piibli- ja misjonikursus.

Algusest peale Sakus tegutsenud, otsustati muuta suunda ning mindi avastama uusi maid. Sel korral toimus piibli- ja misjonikursus esimest korda kirikunoorte talvepäevadel osalejatele tuntud Eestimaa kohas Põltsamaal. Kursuslasi oli üle Eesti.

Seminaride õpetused
Esimene nädalavahetus keskendus peamiselt kursusel osalejatele, oli aeg üksteisega tutvumiseks, räägiti palvest ja usu leidmisest ning hoidmisest. Kolme päeva jooksul külastas kursuslasi Kambja koguduse õpetaja Andrus Mõttus, kes korraldas noortele esimese, väga huvitava seminari. Paljuski oma kogemusele tuginedes rääkis ta hädapalvest ning selle mõjust.
Vaatamata pikale istumisele ja kuulamisele olid noored kuuldu eest väga tänulikud ning nii mõnigi noor jäi Andruse jutu üle järele mõtlema.
Joel Reinaru juhitud usuelu hoidmise teemalisel seminaril oli osalejatel rohkem rääkimist kui kuulamist. Joonistades ja mõteldes meenutati oma elu huvitavaid sündmusi, millest hiljem ka jutustati. Mõttevahetusega tekkis osalejate vahel suurem usaldus ning üksteist suudeti pärast paremini mõista. Alati peab hoidma usku Jumalasse, siirust, siis on ka usaldus – selle tõdemusega lõpetati teise päeva teine seminar.
Seminarid lõpetas pühapäeval Titta Marita Hämäläinen palve teemal. Kasutades loovust ja vahvaid ideid õpiti uut enda kätest ja sõrmedest ning selle kohta, kuidas nad palvega kokku käivad. Nagu koolis ikka, anti osalejatele ka esimene kodune töö.

Aktiive tegevus ei jätnud osalejaid üksinda
Kursuslastel oli ka võimalus käia väljas ja aktiivselt suhelda, panna tööle oma loovus ning nautida selle aasta sooja sügist. Seminaride vahel sai juua sooja teed ja kohvi ning rõõmustada kõhtu väikeste maiustustega söögikordade vahel. Muusikast ei jäänud ilma sellelgi aastal, lauldi, mängiti pilli ja nauditi seltskonda. väga tiheda graafiku kõrvalt leidus aega õppida mõni uus mäng, leida uusi sõpru ning lugeda Piiblit.

Mõtteid ja emotsioone
Kursusel ei olnud osalisi ainult luteri kogudusest, kohal oli ka kaks neiut Ridala baptistikogudusest. Nende emotsioonid piibli- ja misjonikursusest olid väga positiivsed. «Siia tulles ma ei teadnud, mida oodata. Kuid juba mõned tunnid kohapeal lõid tunde, nagu teaksin neid inimesi ammu. Piiblikursusel on väga hea ja sõbralik õhkkond,» lausus naeratades Lisete Ulla.
Oma muljetest rääkis ka Kätriin-Eliis Suurküla: «Mulle meeldib väga see uus koht, kus piiblikursust peetakse – Põltsamaa. Samuti Andrus Mõttuse mõtted olid väga ilusa ja hea sisuga. Muidugi ei saa mainimata jätta, et üks, mis mulle väga meeldis, oli piiblikümblus ja kasvugruppide arutelu.»
Värvid ja rõõm jäävad kursuslasi Põltsamaale ootama, järgmine kord saadakse kokku oktoobris.
Kristi Tüvi