Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Andke üksteisele andeks

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Iga inimene teeb vigu. Olles eksinud, on normaalne, et püüame seda heastada. Võime kahetseda oma vigu nii teise inimese kui Jumala ees ja paluda andeks. Inimesele endale on parem, kui ta saab oma eksimused andeks, sest süükoormaga elamine võib olla vägagi ränk. Andeks saamine on vabastav kogemus ja aitab eluga edasi minna ning loodetavasti suudame andeks saamise kogemuse mõjul tulevikus vältida neid vigu, mida oleme teinud. Andeks saamise kogemus on eluteel oluline.
Vahel võtame loomulikult seda, et teised inimesed meile andestavad. Endastmõistetavalt suhtume ka sellesse, et Jumal halastab meie peale. Samas pole aga sugugi kerge endal kaasinimesele andeks anda. Mõni inimene on suisa uhke selle üle, et ei andesta teisele, sest see näitab tema üleolekut teisest inimesest. Vahel seab inimene üha uusi ja järjest enam kaasinimest alandavaid nõudmisi selleks, et talle andeks anda.
Andestamatus pole õige teguviis, sest Jumal annab meile ju meie vead andeks, kui me kahetseme ja tahame siiralt oma elu parandada. Jumal saatis oma Poja ristile surema, ilma et meie suudaksime mingilgi moel seda talle tasuda. Kui võtame niiviisi vastu Jumala andestuse, siis on meie ülesanne olla andestav kaasinimestele. Andestamine on vajalik, sest andeks andes läheb meie elu paremaks ning suhted kaasinimestega on positiivsemad.
Kaido Soom