Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Annetajate toel rajatakse Sambiasse sigala

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Enfyse koolilapsed saavad koolis käia tänu eestlaste toetusele.
Internet

Rannamõisa koguduse Facebooki lehe vahendusel on Sten-Fred Põder hoidnud huvilised kursis, kuidas läks tema 15 päeva kestnud praktika EELK noorte piibli- ja misjonikursuse õpilasena Sambias Enfyse koguduses.

Aafrika päevadele eelnes periood jaanuari alguses, mil Sten oma praktika raames korraldas annetuse kogumise kampaania Sambia Enfyse kogdusele uue sigala ehitamiseks. Tänu Rannamõisa, Lääne-Nigula ja Tallinna toomkoguduse lahketele andjatele koguti 2146 eurot – kokku saadi summa, mis oli vajalik sigala rajamiseks. Jälgimaks lauda ehitamiseks kogutud raha kasutamist, otsustas Sten Põder oma puhkuse kasutada misjonitööks Aafrikas.
Kuigi Sambia on Eestist enam kui 10 000 km kaugusel, oleme samas ajavööndis. Nõnda toimusid jumalateenistused Rannamõisa ja Enfyse koguduses samal ajal, pühapäevati kl 10.30. Ühel pühapäeval sai Sten Põder Eesti lippudega ehitud kirikus jutlustada. Sel päeval tähistati Aafrikas Eesti Vabariigi aastapäeva. Krikulised palvetasid Eesti eest ning palusid õnnistust kõigile neile, kes on teinud oma annetuse Aafrika elu parandamiseks.
Sten töötas Sambias lisaks kogudusetööle ka kohalikus koolis, kus õpib 170 last. Laste toimetulek sõltub suuresti sponsorite toetustest. 23 lapsel on oma toetaja Eestis või Rootsis, kes katab iga kuu nende õppe- ja söögikulud. Sponsorite toel saavad õpilased ka koolivormi, ilma milleta lastel ei olegi midagi sobilikku selga panna.
Eesti annetustega rajatav sigala tuleb koguduse maa peale ja pakub tulevikus tõhusat leevendust toidumuredele. Hoone on plaanis lõpetada märtsis, kui aktiivne vihmaperiood ehitustöid liialt ei pidurda.
Liina Raudvassar