Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ansambli Orthodox Singers kontsert

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Reedel, 6. mail kell 19 on Niguliste kirikus vaimuliku muusika kontsert, mis on pühendatud õigeusu ülestõusmispühadele. Esineb kooriansambel Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel.
Kontserdi kavas on ülestõusmispühadele pühendatud kauneid teoseid nii traditsioonilisest kui kaasaegsest õigeusumuusikast. Kõlab vanavene, kreeka, bulgaaria õigeusumuusika. Samuti on kavas vene heliloojate vaimulik looming. Ansambel esitab Pjotr Tšaikovski, Pavel Tšesnokovi, Nikolai Diletski vaimulikke laule ja teisi õigeusumuusika väärtteoseid.
Kontserdile on oodatud kõik vaimuliku muusika huvilised. Piletid on saadaval Piletilevi müügipunktides ja enne kontserdi algust kohapeal.
Orthodox Singers tegutseb Eesti kultuurielus rohkem kui 27 aastat ning on tuntud õigeusumuusika tutvustaja ja edendajana nii Eestis kui ka mujal. Ansambel koosneb kutselistest muusikutest ja on pühendunud õigeusu kirikulaulule, mida kontserdisaalis saab harva kuulata. Ansambli asutas 1989. aastal Valeri Petrov, kes on siiani ansambli dirigent ja kunstiline juht.